ORDU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Mehmet Fatih Vargeloğlu'nun Dönem Sonu Mesajı

İl Millî Eğitim Müdürümüz Mehmet Fatih Vargeloğlu'nun Dönem Sonu Mesajı

Değerli Ordu Eğitim Ailesi, 

Ordu İl Millî Eğitim Müdürlüğü olarak 125.089 öğrencimize, 9.807 öğretmenimizle birlikte eğitim öğretim hizmeti vererek 1. kanaat dönemini huzur içerisinde bitirdik.

Sevgili Öğrencilerimiz,

Yorucu bir çalışma döneminin sonunda karne tatiline ulaşmanın sevinci ve heyecanı içindesiniz. Çok çalıştınız, yoruldunuz ve güzel bir tatili hak ettiniz. Hangi koşulda olursa olsun, hayata dair umudunuzu, cesaretinizi; başarıya olan inancınızı, başarabileceğinize dair güveninizi hiç yitirmemelisiniz. Bu ülkenin yarınları sizlersiniz. İnanıyorum ki sizler, milli ve manevi değerlerine bağlı, tarihine, milletine ve devletine sahip çıkan gençler olarak yetişeceksiniz. Bizi biz yapan değerlerimizi sizler koruyacak, ülkemizi güçlü yarınlara sizler taşıyacaksınız. Tatilde dinlenmenizi, internet üzerinden de olsa tarihi mekânları, müzeleri, kütüphaneleri gezmenizi, aileniz ve sevdiklerinizle birlikte zaman geçirmenizi, sanatsal ve kültürel değeri olan sosyal aktivitelere katılmanızı ve kitap okumanızı öneriyorum. Kitap okumak size yol gösterecek, iç dünyanızı zenginleştirecek ve yarınlara umutla bakmanızı sağlayacaktır.

Değerli Velilerimiz;

Çocuklarımız bizim en değerli varlıklarımız. Geleceğimizin güvencesi evlatlarımızın iyi bir eğitim almaları ve en iyi şekilde yetişmeleri hepimizin ortak hedefi. Çocuklarımızın başarılarını sadece karne notlarından ibaret görmemeli, onları davranış ve tutumlarıyla da değerlendirmeliyiz. Karneler,  öğrencilerimizin değerini, şahsiyetini, erdemlerini ve zekâ seviyelerini belirleyecek bir gösterge değildir. Başarılıyken baş tacı ettiğiniz evlatlarınıza başarılı olamadığı zamanlarda da anlayış göstermeliyiz ve varsa sorunları çözmeye çalışmalıyız.  Çocuklarınızla birlikte sağlıklı, mutlu ve huzurlu bir tatil geçirmesinizi diliyorum.

Kıymetli İdareci ve Öğretmen Arkadaşlarım;

Ülkemizi güçlü yarınlara taşıyacak yeni nesillerimizin yetişmesinde en büyük güç, şüphesiz sizlersiniz. Nesillerimizi yetiştirmek için özveriyle yürüttüğünüz tüm çalışmalarınızı ve azminizi takdir ediyor, gayretlerinizi yürekten destekliyorum. Geleceğimizin teminatı gençlerimizi; fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür bir şekilde yetiştirirken, azimli, gayretli ve fedakar çalışmalarınızdan dolayı minnettarız. Güzel çalışmalarla dolu bir dönem geçirmenin mutluluğu ile siz değerli idareci ve öğretmen arkadaşlarıma teşekkür ederim.

Bu duygu ve düşüncelerle "Eğitim Kenti Ordu" ailesi olarak tüm eğitim camiamızın sağlık, mutluluk ve huzur içinde bir tatil geçirmesini diliyor, saygılar sunuyorum.

Karşıyaka Mahallesi Atatürk Bulvarı No 336/B Altınordu / ORDU - 0452 223 16 29 (30 31) / 0452 223 12 55

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.