ORDU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Mehmet Fatih VARGELOĞLU´nun Göreve Başlama Mesajı

İl Millî Eğitim Müdürümüz Mehmet Fatih VARGELOĞLU´nun Göreve Başlama Mesajı

Sevgili Öğrencilerimiz, Değerli Velilerimiz, Kıymetli  Öğretmenlerimiz ve Yönetici Arkadaşlarım;

Eğitimin her kademesinde hizmet üretmeye çalışan bir eğitimci olarak yolculuğumun yeni durağı olan Ordu İl Millî Eğitim Müdürlüğü görevime başlamanın heyecanı içindeyim. Karadeniz'in mavi ve yeşilinin eşsiz güzelliklerini gözler önüne seren Ordu'ya hizmet edecek olmanın heyecanını, mutluluğunu ve gururunu yaşıyor; bizleri bu vazifeye layık gören Sayın Bakanımıza şükranlarımı arz ediyorum.

Kültürel geçmişi ve doğal güzellikleri ile ülkemizin göz bebeği şehirlerinden Ordumuzun "Eğitim Ordusuna" eğitim yöneticisi olarak katılmış olmanın gururu ve bilinci içerisindeyim. Bu vesile ile benden önce şehrimizde eğitim ve kültür alanında çalışmış ve emeği geçmiş, başta il milli eğitim müdürlerimiz olmak üzere tüm eğitim çalışanlarına şükranlarımı sunarım.

Öğrencilerimizi kültürünü ve değerlerini bilen, çağın gerektirdiği temel teknoloji ve bilimsel yeterliliklerini geliştirmiş, millî ve manevi değerlerinden kopmadan evrensel değerleri tanıyan ve geleceğin güçlü Türkiye'sinin şekillendiricisi olan bireyler olarak yetiştirmek temel görevimizdir. Bu doğrultuda "Eğitim Kenti Ordumuzun" tecrübeli ve nitelikli eğitim kadrolarının Bakanlığımızın 2023 Vizyon Belgesi'nde ifade edilen temel hedefler ile geleceğimize sunacakları katkı paha biçilmez olacaktır.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün "Okul sayesinde, okulun vereceği ilim ve fen sayesindedir ki, Türk milleti, Türk sanatı, Türk ekonomisi, Türk şiir ve edebiyatı bütün güzellikleriyle gelişir." ifadesinde de belirttiği gibi kadim milletimizin tüm alanlarıyla gelişmesi ve her alanda dünyada öncü ülkelerden birisi olması yalnızca eğitimle mümkündür. Bu anlayışla bizler Bakanlığımızın belirlediği politikalar çerçevesinde ilimizde eğitimin niteliği ve içeriğini yüceltecek çalışmaları eğitimin tüm paydaşları ile birlikte; özveri, dayanışma, birlik ve beraberlik duygularıyla hayata geçireceğiz.

"Eğitim Kenti Ordu" sloganıyla eğitimde yenilikçi ve öncü şehir olmayı amaç edinmiş Ordu'da "ortak akıl düsturu" ile çalışarak bu bayrak yarışında devraldığımız kutlu bayrağı daha ileri götüreceğimizin bilinmesini isterim. "Eğitim Kenti Ordu" için almış olduğumuz bu önemli vazifenin hayırlara vesile olmasını diliyor, Ordu'muzda görev sürem boyunca başta Sayın Valim olmak üzere, tüm eğitim çalışanlarının, kamu kurum ve kuruluşlarının, sivil toplum kuruluşlarının, basın mensuplarının ve tüm Ordu halkının bize yardım ve desteklerini esirgemeyecekleri düşüncesiyle selam, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

 

 

 

                                                                                                                     Mehmet Fatih VARGELOĞLU

İl Millî Eğitim Müdürü   

 

Karşıyaka Mahallesi Atatürk Bulvarı No 336/B Altınordu / ORDU - 0452 223 16 29 (30 31) / 0452 223 12 55

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.