ORDU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Mehmet Fatih Vargeloğlu'nun Yarıyıl Tatili Mesajı

İl Millî Eğitim Müdürümüz Mehmet Fatih Vargeloğlu'nun Yarıyıl Tatili Mesajı

Değerli Eğitim Kenti Ordu Ailesi,

Ordu İl Millî Eğitim Müdürlüğü olarak 128.045 öğrencimize, 11.300 öğretmenimizle birlikte eğitim öğretim hizmeti vererek 2022-2023 eğitim öğretim yılının 1. kanaat dönemini huzur içerisinde bitirdik.

Sevgili Öğrencilerimiz;

Geride bıraktığımız yarıyıl boyunca verdiğiniz emeğin geri bildirimi olan karnelerinizi aldınız. Hepinizi göstermiş olduğunuz gayretten dolayı kutluyorum. Yaklaşık dört buçuk ay süren yorucu ve yoğun geçen bir eğitim-öğretim döneminin ardından başlayacak olan bu yarıyıl tatilini dinlenerek geçirip kendiniz için verimli bir zaman dilimine dönüştüreceğinize inanıyor; kitapları zihninizin yanı başından eksik etmediğiniz ve farklı etkinliklerle ufkunuzu genişlettiğiniz bir tatil diliyorum.

 Değerli Velilerimiz;

Çocuklarımızın sosyal, zihinsel, duygusal ve fiziksel potansiyellerinin karnelere sığmayacak kadar zenginliğe sahip olduğunu unutmamalıyız. Yarıyıl tatili, ailece kaliteli zaman geçirmek için önemli bir fırsattır. Tüm aile bireyleri ile yapılacak geziler ve aktiviteler, çocuklarımızın motivasyonunu artıracaktır. Çocuklarınızla özel zamanlar oluşturmak, anne baba olarak kurduğunuz bağı geliştirecek ve çocuklarınızın özgüveninde olumlu etkilerin görülmesine vesile olacaktır. Çocuklarınızla birlikte sağlıklı, mutlu ve huzurlu bir tatil geçirmenizi diliyorum.

 Kıymetli İdareci ve Öğretmen Arkadaşlarım;

Ülkemizi güçlü yarınlara taşıyacak yeni nesillerimizin yetişmesinde en büyük güç, şüphesiz sizlersiniz. Bir hayat biçimine dönüşmüş mesleğinizi icra ederken ortaya koyduğunuz fedakârlıklarla nice başarıların altında sizin emekleriniz var. Bu cevherleri vatanına, milletine ve devletine sadık, aklı hür, vicdanı hür bireyler olarak yetiştirmek için göstermiş olduğunuz özverili çalışmalarınızdan dolayı sizleri tebrik ediyor; aileleriniz ile birlikte huzur dolu bir yarıyıl tatili diliyorum.

Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk'ün "Eğitim, kültür ve bilgi aydınlığa açılan en geniş penceredir." sözündeki engin mana ile bugün "Mutlu çocuklar, Güçlü Türkiye" hedefi ışığında "Türkiye Yüzyılı"na emin adımlarla koşmaktayız.

Bu duygu ve düşüncelerle tüm eğitim camiamızın sağlık, mutluluk ve huzur içerisinde bir tatil geçirmesini diliyor; saygılar sunuyorum.

Karşıyaka Mahallesi Atatürk Bulvarı No 336/B Altınordu / ORDU - 0452 223 16 29 (30 31) / 0452 223 12 55

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.