ORDU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Mehmet Fatih Vargeloğlu'nun "19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı" Kutlama Mesajı

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Mehmet Fatih Vargeloğlu'nun

Cumhuriyet'imizin kuruluşuna giden yolda ilk adım olan 19 Mayıs 1919'un 105. yıl dönümünü bütün yurtta büyük bir coşku ve heyecanla kutluyoruz. İnanıyorum ki karakteri bağımsızlık olan aziz milletimizin bu güne atfettiği anlam, nesiler boyu derinleşerek devam edecektir.

 

19 Mayıs 1919'da Samsun'da başlatılan bağımsızlık mücadelesi, bu büyük milletin muasır çağda yeniden doğuşudur. Dönemin bütün imkânsızlıklarına rağmen aziz milletimizin, çelikten bir irade ortaya koyarak bu kutlu doğumu gerçekleştirmesi, bağımsızlık arayan milletlere de ilham olmuş, en zor şartlarda bile Türk milletinin neler yapabileceğini bütün dünya görmüştür. Büyük Önder Atatürk'ün azmi, inancı, askeri dehası ve teşkilatlama becerisi ile son nefesini vermesi her an beklenen milletimiz, dünya tarihine bir kez daha yön vermiştir. Bu vesile ile küllerinden yeniden doğan milletimize önderlik eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ve silah arkadaşlarını  saygı, minnet ve şükranla anıyorum.

 

İstiklal ve istikbalimizin mimarı, Cumhuriyet'imizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün, 19 Mayıs gününü en çok güvendiği ve geleceğimizin teminatı olarak gördüğü gençlerimize bayram olarak armağan etmesi ayrı bir anlam taşımaktadır. "Gençler! Cesaretimizi güçlendirip devam ettiren sizlersiniz. Siz, almakta olduğunuz terbiye ve irfan ile insanlık meziyetinin, vatan sevgisinin, fikir hürriyetinin en kıymetli sembolü olacaksınız." diyen Gazi Mustafa Kemal Atatürk biliyordu ki gençlerimiz, bu kutlu emaneti yücelterek ebediyete kadar muhafaza edecektir.

 

Bu düşüncelerle 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı yürekten kutluyor; bu anlamlı günü yaşamamıza vesile olan bütün şehit ve gazilerimizi bir kez daha rahmet, minnet ve şükranla anıyorum.

Karşıyaka Mahallesi Atatürk Bulvarı No 336/B Altınordu / ORDU - 0452 223 16 29 (30 31) / 0452 223 12 55

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.