ORDU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Mehmet Fatih Vargeloğlu'nun 2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı Sonu Mesajı

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Mehmet Fatih Vargeloğlu'nun 2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı Sonu Mesajı

Öğrenci, öğretmen, yönetici, veli ve eğitim personelimizin büyük emek sarf ettikleri bir yılın daha sonuna geldik. 2023-2024 eğitim öğretim yılını, 569 resmi ve özel okulumuzda, 135.066 öğrencimiz ve  11.621 öğretmenimiz ile başarılı bir şekilde tamamlıyoruz. Öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz ve eğitimin tüm paydaşlarının büyük emekler vererek Bakanlığımızın hedefleri doğrultusunda tamamladığımız bir eğitim öğretim yılının daha sonuna geldik. Başarılı bir yılı geride bırakmanın huzuruyla bütün öğrenci, öğretmen ve eğitim camiasına teşekkür eder, gönüllerince geçirecekleri bir yaz tatili dilerim.

Temel yaşam becerilerini kazanmış, akademik yeterlikten mesleki gelişime, teknolojiden spor ve sanata varıncaya kadar hemen hemen her alanda yetişmiş insan gücü temelli bir eğitim anlayışıyla tamamladığımız bu süreç, çağın gerekleriyle donatılmış gençler yetiştirme gayemize biraz daha yaklaştığımızı göstermektedir. Eğitimin bir gereği olarak milli ve manevi değerlere atfettiğimiz önem doğrultusunda gerçekleştirdiğimiz etkinlik ve projelerimizle, öngördüğümüz hedeflere biraz daha yaklaştığımızı görmek bizleri mutlu etmiştir.

Sevgili Öğrencilerimiz,

Yıl boyunca amaçlarınız doğrultusunda ortaya koyduğunuz gayretli ve özverili çalışmalar, hem bizi hem velilerinizi mutlu etmenin yanı sıra ülkemizin geleceği ile ilgili umutlarımızı perçinlemiştir. Doya doya yaşayacağınız bir yaz tatilini hak ettiğinizi düşünüyor, bu süreçte okul dışı öğrenmelere devam edeceğinize ve daha dinamik, daha heyecanlı bir şekilde yeni eğitim öğretim yılında sizlerle buluşacağımıza da tüm kalbimle inanıyorum.

Kıymetli Meslektaşlarım,

Çocuklarımızı akademik, sosyal, zihinsel ve ruhsal yönlerden geleceğe hazırlamak gibi ağır bir sorumluluk bilinciyle yıl içinde verdiğiniz emek ve gösterdiğiniz özveri için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyor; vizyonu olan, ufuk açıcı çalışmalarla yeni eğitim öğretim yılını sabırsızlıkla beklediğinizi görmekten ziyadesiyle mutlu oluyorum.

Saygıdeğer Velilerimiz,

Ülkemizin geleceğini inşa çalışması olan eğitimde bizlere ve çocuklarınıza esirgemeden verdiğiniz maddi ve manevi destekler için sizlere şükranlarımı sunuyor, destek ve ilginizi artırarak sürdüreceğinize gönülden inanıyorum.

Eğitim Kenti Ordu'muzda 2024-2025 eğitim öğretim yılında buluşmak dileğiyle hepinize sağlık, huzur ve esenlik dolu günler diliyorum.

Karşıyaka Mahallesi Atatürk Bulvarı No 336/B Altınordu / ORDU - 0452 223 16 29 (30 31) / 0452 223 12 55

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.