ORDU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Mehmet Fatih Vargeloğlu'nun "23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı" Kutlama Mesajı

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Mehmet Fatih Vargeloğlu'nun

Bağımsızlık ve demokrasimizin sembolü olan Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılışının 104. yıl dönümü vesilesiyle dünyada bir benzeri daha olmayan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'mızı çocuklarına armağan eden bir milletin mensubu olmanın kıvancıyla, büyük bir gurur ve sevinçle kutluyoruz.

23 Nisan 1920, aziz milletimizin bütün olumsuz koşullara rağmen dünyaya kendi varlığını, küllerinden yeniden doğuşunu haykırdığı tarihtir. Ne mutlu bize ki istiklal mücadelesini "Hâkimiyet kayıtsız şartsız milletindir." düsturunu yüce Meclis'imizin duvarına yazarak noktaladık. İnanıyorum ki bu gurur, kahramanlık destanlarıyla örülü Türk tarihinin en güzel sayfalarından biri olarak yarınlarımıza ışık tutmaya devam edecektir.

Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, TBMM'nin açıldığı günü çocuklara bayram ilan ederek yarınlarımızı emanet edeceğimiz yavrularımıza verdiğimiz değeri bütün dünyaya haykırmıştır. Ne mutlu bize ki dünyada çocuk bayramı olan tek millet olmanın haklı gururunu yaşıyoruz.

Sevgili Çocuklar;

Çok zor koşullarda, çok çetin mücadeleler vererek kazandığımız egemenlik ve bağımsızlığımızı, değişen dünya şartlarında yaşatma ve yüceltme sizlerin temel görevidir. Bu bilinçle birlik, beraberlik ve kardeşlik içinde bilimi temel alıp milli ve manevi değerlerimizden sapmadan bu aziz milletin geleceğinin teminatı olacağınızdan zerrece şüphemiz yoktur. Zira "Muhtaç olduğunuz kudret, damarlarınızdaki asil kanda mevcuttur."

Büyük Türkiye Yüzyılı yolunda köklü tarihiniz, zengin medeniyetiniz, manevi değerleriniz ve sarsılmaz milli iradenizden alacağınız güçle milletimizi daha aydınlık, daha müreffeh yarınlara taşıyacağınıza inancımız tamdır.

100. yılını geride bırakan Cumhuriyet'imizin, kadim devlet geleneğimizin son örneği olarak daha bir anlam kazandığı bu güzel günde, Millî Mücadele'mizin başkomutanı, Cumhuriyet'imizin kurucusu ve bu bayramı sizlere armağan eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere istiklal ve istikbalimizi borçlu olduğumuz tüm kahramanlarımızı rahmet ve minnetle yâd ediyorum.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nızı yürekten kutluyor; hepinize birlik, kardeşlik ve barış içinde aydınlık yarınlar temenni ediyorum.

Karşıyaka Mahallesi Atatürk Bulvarı No 336/B Altınordu / ORDU - 0452 223 16 29 (30 31) / 0452 223 12 55

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.