ORDU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Mehmet Fatih Vargeloğlu'nun "24 Kasım Öğretmenler Günü" Mesajı

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Mehmet Fatih Vargeloğlu'nun

      24 Kasım 1928'de Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e Türk milleti tarafından "Başöğretmenlik" ünvanının verildiği bu güzel günün 95. yıl dönümünde bütün öğretmenlerimizi saygı, hürmet ve minnetle selamlıyor; ebediyete irtihal etmiş meslektaşlarımı rahmetle anıyorum.

      Eğitim öğretim hizmetlerinin en önemli halkasını oluşturan öğretmenlik mesleği; sabrın, hoşgörünün, azmin ve insan sevgisinin anlamını en iyi bulduğu yerdir. Öyle ki mesleğinin önemini idrak etmiş her öğretmen, uygarlığın yolunu aydınlatan bir meşaledir. "İnsanı yaşat ki devlet yaşasın." ifadesindeki yaşatma eyleminin içini sevgi, bilgi, hoşgörü ve erdemiyle siz değerli öğretmenlerimiz doldurmaktadır.

       Sevgili Öğretmenlerim,

    Sizler, göz bebeğimiz çocuklarımıza ve dolayısıyla yarınlarımıza şekil veren usta ellersiniz. Milletimizin geleceğinde en çok söz sahibi olan onurlu bir mesleğin mensuplarısınız. Çünkü sizler millet ağacının can suyusunuz. Bu ağacın meyveleri, tadını ve rengini hiç şüphesiz, sizlerin özverili çalışmalarından alır. Unutmayın ki yetiştirdiğiniz erdemli her birey, milletimize bahşedilmiş birer armağandır. Bu bilinç ve azimle ifa ettiğiniz mesleğinizde başarılar diliyor, 24 Kasım Öğretmenler Günü'nüzü gönülden kutluyorum.

Karşıyaka Mahallesi Atatürk Bulvarı No 336/B Altınordu / ORDU - 0452 223 16 29 (30 31) / 0452 223 12 55

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.