ORDU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Mehmet Fatih Vargeloğlu'nun Yarıyıl Tatili Mesajı

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Mehmet Fatih Vargeloğlu'nun Yarıyıl Tatili Mesajı

2023-2024 eğitim öğretim yılının birinci döneminin sona ermesiyle birlikte, Ordu genelinde 568 okulumuzda karne alan 128.993 öğrencimiz ile 11.617 öğretmenimiz tatile giriyor.

Sevgili Öğrencilerimiz;

Büyük bir heyecan ve umutla başladığımız eğitim öğretim yılımızın birinci dönemini tamamlamış bulunmaktayız. Sizler; aklıyla, heyecanıyla, enerjisiyle kendisini ve toplumu daha iyi bir geleceğe taşımak adına sürekli öğrenen, çalışan ve kendini yenileyen yarınlarımızsınız.

Karnelerini alan bütün öğrencilerimizin tatillerini; keşfederek, hayal ederek, okuyarak, oyunlar oynayarak, dinlenerek, kültürel faaliyetler içinde sporla ilgilenerek geçirmesini arzu ediyorum. Hepinize sağlıklı, mutlu ve huzurlu tatiller diliyorum.

Kıymetli Yönetici ve Öğretmen Arkadaşlarım;

Geleceğimizi emanet edeceğimiz çocuklarımızı bilgi, kültür ve sanat ile iyi yetiştirmenin yanında, aynı zamanda da dünyayı algılayacak, anlamlandıracak, kavrayacak, analitik düşünebilen, eleştiri yeteneğine sahip, özgür, ahlaklı, kendi millî ve manevi değerleriyle gurur duyan dünya çocuklarıyla rekabet edebilen bireyler olmalarını desteklemeliyiz.

İlham veren, yol gösteren, farklı dünyaların varlığından haberdar eden, eğitim ve öğretimi sabır, aşk ve iştiyakla gerçekleştiren sizleri, güçlü yarınlarımızın teminatı olan öğrencilerimiz için gösterdiğiniz üstün gayretten dolayı tebrik ediyorum ve hepinize ayrı ayrı şükranlarımı sunuyorum.

Değerli Velilerimiz;

Çocuklarımızın sosyal, zihinsel, duygusal ve fiziksel potansiyellerinin karnelere sığmayacak kadar zenginliğe sahip olduğunu unutmamalıyız. Öğrencilerimizin ihtiyaçları doğrultusunda beraber geçirilecek bir tatil aile içi ilişkiyi geliştirme ve duygusal birlikteliklerin artması açısından önemlidir. Onlara doğru rehberlik ederek yanlarında olduğumuzu hissettirdiğimiz zaman inanın çocuklarımız hayallerini gerçekleştirip ülkemizin güzel ve güçlü yarınlarında yerlerini alacaklardır.

Çocuklarımızı vatanına, milletine ve devletine sadık, aklı hür, vicdanı hür bireyler olarak yetiştirmek için göstermiş oldukları özverili çalışmalarından dolayı tüm Millî Eğitim camiamızı tebrik ediyor, kendilerini geleceğe hazırlayan tüm öğrencilerimize, aileleriyle birlikte mutlu, huzurlu, sağlıklı bir yarıyıl tatili diliyorum.

Karşıyaka Mahallesi Atatürk Bulvarı No 336/B Altınordu / ORDU - 0452 223 16 29 (30 31) / 0452 223 12 55

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.