ORDU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüzün Yıl Sonu Mesajı

İl Millî Eğitim Müdürümüzün Yıl Sonu Mesajı

Değerli Ordu Eğitim Ailesi, 

2020-2021 eğitim öğretim yılını 2 Temmuz'da tamamlıyoruz. Özlemini çektiğimiz okullarımıza kısa bir zaman önce kavuşmuştuk. Okullarımız, sınıflarımız öğrencilerimiz ile şenlendi.  

Ülke olarak salgın sürecinin olumsuzluklarını geride bırakıyor ve geleceğe emin adımlarla ilerliyoruz. Bu zorlu süreçte öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz ve ailelerimiz eğitim için büyük bir gayret ve fedakarlık gösterdiler. Her ne şartta olursa olsun "Eğitim Kenti Ordu" hedefimizden vazgeçmedik ve tüm eğitim öğretim paydaşlarıyla üstümüze düşeni yaptık. 

Ordu İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak 152 EBA Destek Noktası oluşturup öğrencilerimizin uzaktan eğitim sürecini destekledik. EBA Destek Noktalarına ulaşamayan öğrencilerimiz için Bakanlığımız ve hayırseverlerin destekleriyle evinde tablet ya da bilgisayar olmayan öğrencilerimize internet paketi ile birlikte 5.086 tablet desteği sağladık. Müdürlüğümüz bünyesindeki Ölçme Değerlendirme Merkezimizde, alanında yetkin öğretmenlerimizle konu anlatımı ve soru çözümlerinin yapıldığı YouTube kanalımızı öğrencilerimizin hizmetine sunduk. Merkezimizde hazırlanan deneme sınavları ile sınavlara hazırlanan öğrencilerimize deneme sınavları uyguladık.

Yeni eğitim öğretim dönemi için gün sayıyor olacağız. Tüm eğitim ailemizin sağlıklı, huzurlu ve mutlu bir yaz tatili geçirmesini diliyor, saygılar sunuyorum.

01-07-2021

Karşıyaka Mahallesi Atatürk Bulvarı No 336/B Altınordu / ORDU - 0452 223 16 29 (30 31) / 0452 223 12 55

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.