ORDU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Kutlu Tekin BAŞ´ın 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Kutlu Tekin BAŞ´ın 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde 26 Ağustos´ta başlayan ve 30 Ağustos 1922 de eşsiz bir zaferle sonuçlanan Başkomutanlık Meydan Savaşı ile vatan topraklarımız kurtarılmış, Türk Milleti, hürriyet ve bağımsızlık içinde yaşama onuruna kavuşmuştur. Cumhuriyetimize hayat veren aziz milletimizin yeniden doğuşunu müjdeleyen büyük zaferin yıldönümünü kutlamanın gururu içerisindeyiz.

 

30 Ağustos Zaferi; Yüce Türk Milletinin, Şanlı Ordumuz ile birlikte yazdığı bir destandır. İnancın zafere ulaştığı, Dünyadaki esaret altında kalmış mazlum milletlerin bağımsız egemenlik haklarını elde etme mücadelelerinde onlara şevk ve güç kaynağı olan 97. yıl dönümünü kutladığımız, bu büyük zafer, Dünya da Ülkemiz ve Milletimizin haklı gurur vesilesidir.

30 Ağustos Zaferi sonrasında, Gazi Mustafa Kemal Atatürk, "Millî tarihimiz çok büyük ve parlak zaferlerle doludur. Fakat, Türk Milletinin burada kazandığı zafer kadar neticeli ve bütün tarihe, yalnız bizim tarihimize değil, dünya tarihine yeni yön vermekle, kesin tesirli böyle bir meydan muharebesi hatırlamıyorum" diyerek 30 Ağustos Zaferinin tarihteki yerini açıkca ortaya koymuştur.

 

Bu duygu ve düşüncelerle, Türk Silahlı Kuvvetlerimizin kahraman mensuplarının ve bütün vatandaşlarımızın 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı kutluyor, Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde, bu zaferi bize armağan eden istiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını, şehit ve gazilerimizi rahmetle, minnetle ve şükranla yâd ediyorum.

 

 

                                                                                                                                                                                                                                          Kutlu Tekin BAŞ

                                                                                                                                                                                                                                     İl Millî Eğitim Müdürü

Karşıyaka Mahallesi Atatürk Bulvarı No 336/B Altınordu / ORDU - 0452 223 16 29 (30 31) / 0452 223 12 55

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.