ORDU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet Fatih VARGELOĞLU'nun 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Kutlama Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet Fatih VARGELOĞLU'nun 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Kutlama Mesajı

      Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ülkemizin kurtuluş meşalesini yaktığı; 19 Mayıs 1919'da Samsun'a ayak basarak bağımsız ve özgür yaşamak uğruna milletimizin en önemli mücadelesini başlattığı, inancın yüreklerdeki milli direnişi şahlandırdığı günün 101. yıldönümüne ulaşmanın gurur ve heyecanını yaşıyoruz. Bir umudun ve tarihin ilk adımı olan 19 Mayıs, binlerce Mehmed'in damarlarındaki asil kandan aldığı kudretle kazandığı zaferin; kendi tarihini ve kültürünü bilen, milli ve manevi değerlerini koruyarak gelecek kuşaklara aktaran, ülkemizi çağdaş medeniyetler seviyesine ulaştırmayı hedefleyen geleceğin teminatları gençlere armağan edildiği gündür.

        Sevgili Gençler;

 

        Sizler, içinizde taşıdığınız sevgi, heyecan ve kararlılıkla ülkemizin kalkınmasına katkı sağlayacak en değerli varlıklarımızsınız. Ecdadımızın büyük bedeller ödeyerek bize miras bıraktığı aziz vatanımızın 2023, 2053 ve 2071 hedeflerine sizlerle koşuyor, ufku gören aydınlık bir neslin temsilcisi olan sizlerin bu görev ve sorumluluk bilinciyle hareket ettiğinize inanıyoruz.

     Bu duygu ve düşüncülerle, devletimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere İstiklâl Savaşımızın şehit ve gazilerini bir kez daha rahmet,  minnet ve şükranla anıyor; "Milletin bağrından temiz bir nesil yetişiyor. Bu eseri ona bırakacağım ve gözüm arkamda olmayacak." özdeyişinin ışığında geleceğimizin teminatı siz değerli gençlerimizin ve milletimizin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

 

 

18-05-2020

Karşıyaka Mahallesi Atatürk Bulvarı No 336/B Altınordu / ORDU - 0452 223 16 29 (30 31) / 0452 223 12 55

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.