ORDU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Millî Eğitim Müdürleri Kurul Toplantısı Gerçekleştirildi

İl Millî Eğitim Müdürümüz Kutlu Tekin BAŞ, 19 İlçe Millî Eğitim Müdürümüz, Müdürlüğümüz Müdür Yardımcıları ve Şube Müdürleri ile istişare ve değerlendirme toplantısında biraraya geldi.
İlçe Millî Eğitim Müdürleri Kurul Toplantısı Gerçekleştirildi

Altınordu Büyükşehir Öğretmenevi ve Akşam Sanat Okulu Teras Katı’nda gerçekleştirilen toplantıda, 2017-2018 eğitim öğretim yılında yapılan ve planlanan faaliyetler değerlendirilirken, 2018-2019 eğitim öğretim yılında yapılacak eğitim öğretim faaliyetlerinin planlanması, yürütülen projeler, inşaat ve yatırımlar ile onarımlar ve donatım konularında istişarelerde bulunuldu. Ayrıca; İlçelerimizin öğretmen ihtiyacı, okullarımızın akıllı tahta kullanım durumu, okullarda bulunan kütüphanelerin daha etkin ve verimli kullanılması konularına değinildi.


İl Millî Eğitim Müdürümüz Kutlu Tekin BAŞ başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda, Müdürlüğümüz AR-GE (Araştırma ve Geliştirme) ekibi de hazır bulunurken, yerel, ulusal ve uluslararası projelerle ilgili bilgilendirmede ve değerlendirmede bulunuldu. Toplantı, Müdürlüğümüz AR-GE (Araştırma ve Geliştirme) ekibi ASKE ekip sorumlusu Sibel ÖZTÜRK tarafından sunum yapılması ile başladı. Yürütülen ve planlanan yerel, ulusal ve uluslararası projeler hakkında bilgi verilirken, İl Millî Eğitim Müdürümüz Kutlu Tekin BAŞ, İlçe Millî Eğitim Müdürlerimizden projeler konusunda gerekli desteğin verilmesi konusunda talimatlarda bulundu. Sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerde bulunulması için gerekli çalışmaların yapılmasını belirtti. Ayrıca; Valiliğimiz tarafından başlatılan ve Müdürlüğümüz ile İl Emniyet Müdürlüğünün destek sağladığı ÖNEM (Özel Nedenlerin Engelleriyle Mücadele) Projesinin AR-GE (Araştırma ve Geliştirme) ekibi tarafından sunumu yapıldı ve proje ile ilgili süreç hakkında bilgilendirmelerde bulunuldu. 2018-2019 eğitim öğretim yılında da yapılacak faaliyetler üzerinde duruldu.


Müdürlüğümüz AR-GE (Araştırma ve Geliştirme) ekibinin sunumunun ardından, Müdürlüğümüz Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri birimine bağlı olarak kurulan Ölçme ve Değerlendirme Merkezi (ÖDM)’nde görev yapan öğretmenlerimiz yapılan iş ve işlemler ile yürütülen faaliyetler hakkında bilgilendirmede bulundu. Ölçme ve Değerlendirme Merkezi (ÖDM)’nin kuruluş amacı, kazanım odaklı ölçme ve değerlendirme yapmak, ölçme ve değerlendirme yöntemlerimizdeki eksiklikleri gidermek, veriye dayalı ölçme yapılması ve geri dönüt verilmesini sağlama konusunda çalışmalar yapmak, ölçme ve değerlendirme yöntem ve uygulamalarında okullar arası farklılıkları azaltmak, öğretmenlerimize ölçme ve değerlendirme çalışmalarında destek sağlamaktır.


Toplantıda; Müdürlüğümüz idarecileri, sorumlu oldukları birimlerle ilgili bilgilendirmede ve değerlendirmede bulundular. Yapılması gereken iş ve işlemlerle ilgili bilgi verirken, İlçe Millî Eğitim Müdürlerimizin de talep ve önerileri alındı.


İl Millî Eğitim Müdürümüz Kutlu Tekin BAŞ, ilçedeki eğitim ve öğretim ile ilgili beklentilerini dile getirerek, "Okullarımızda öğretimin yanı sıra çocuklarımıza vereceğimiz eğitimde son derece önemlidir. Yarınlarımızın teminatı olan öğrencilerimizin bilimsel, ahlaki ve manevi yönden gelişimlerine katkı sağlayacak her türlü çalışmayı gerçekleştirmek için çalışmaya devam etmeliyiz. Bu bağlamda bir ekip ruhuyla çalışıp, amaca ulaşmak adına her türlü fedakârlığı yapmamız gerekir.” dedi.


İlçe Millî Eğitim Müdürlerimizin ilçelerindeki yürütülen çalışmalar ile ilgili bilgi verdiği toplantıda, eğitim öğretim durumu, eğitim ve öğretimde başarının daha üst seviyeye çıkartılması, ilçeler tarafından yürütülen projeler, eğitim yatırımlarımız, muhtarlarla ilgili yapılan toplantılarda görüşülen hususlar, tekli eğitime geçiş, mevcut durum ve ulaşılması gereken hedefler, bağımlılıkla mücadele edilmesi konularında istişarede bulunuldu.


İl Millî Eğitim Müdürümüz Kutlu Tekin BAŞ, toplantıda İlçe Millî Eğitim Müdürlerimizden değerlendirme alırken, yapılacak iş ve işlemler ile yürütülen ve planlanan faaliyetler konusunda talimatlarda bulundu. 2018-2019 eğitim öğretim yılının tüm eğitim camiasına hayırlı olması temennisinde bulundu.

28-08-201828-08-201828-08-201828-08-201828-08-201828-08-201828-08-201828-08-2018

Karşıyaka Mahallesi Atatürk Bulvarı No 336/B Altınordu / ORDU - 0452 223 16 29 (30 31) / 0452 223 12 55

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.