ORDU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Millî Eğitim Müdürleri Kurul Toplantısı Gerçekleştirildi

İlçe Millî Eğitim Müdürleri Kurul Toplantısı Gerçekleştirildi

İl Millî Eğitim Müdürümüz Kutlu Tekin BAŞ, Müdürlüğümüz Müdür Yardımcıları, Şube Müdürleri ve 19 İlçe Millî Eğitim Müdürü ile istişare ve değerlendirme toplantısında biraraya geldi.

Ünye Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Toplantı Salonu'nda gerçekleştirilen toplantıda, 2019-2020 eğitim öğretim yılı 1. kanaat döneminin istatistiki verilerle değerlendirilmesi ve 2. kanaat döneminde yürütülecek çalışmaların planlaması konusunda görüş alışverişinde bulunuldu.

2019-2020 eğitim öğretim yılına yönelik planlanan eğitim öğretim faaliyetlerinin ile ilgili olarak genel değerlendirmede bulunan İl Millî Eğitim Müdürümüz Kutlu Tekin BAŞ, ortaöğretime geçiş sistemi, etkin okul planı, ölçme ve değerlendirme merkezi ve e-sınav merkezinde yapılan çalışmalar, ortak sınav planı, tasarım beceri atölyeleri, yürütülen projeler, inşaat ve yatırımlar ile ilgili konularda da görüş alışverişinde bulundu.

İl Millî Eğitim Müdürümüz Kutlu Tekin BAŞ, ilçedeki eğitim ve öğretim ile ilgili beklentilerini dile getirirken, "Okullarımızda öğretimin yanı sıra çocuklarımıza vereceğimiz eğitimde son derece önemlidir. Yarınlarımızın teminatı olan öğrencilerimizin bilimsel, ahlaki ve manevi yönden gelişimlerine katkı sağlayacak her türlü çalışmayı gerçekleştirmek için çalışmaya devam etmeliyiz. Bu bağlamda bir ekip ruhuyla çalışıp, amaca ulaşmak adına her türlü fedakârlığı yapmamız gerekir." dedi.

Toplantı, İl Millî Eğitim Müdürümüz Kutlu Tekin BAŞ'ın 2019-2020 eğitim öğretim yılı 1. kanaat döneminin istatistiki verileri değerlendirmesi, 2019-2020 eğitim öğretim yılı 2. kanaat döneminde yürütülecek çalışmalarla ilgili beklentilerini dile getirmesi, OBA-Gİ değerlendirme sonuçlarının ve ilçe karnelerinin analizini konusunda değerlendirmelerde bulunması ve yarıyıl tatilinde okullar tarafından yapılacak çalışma ve düzenlemelerin planlanması konusunda bilgilendirmelerde bulunması ile devam etti.

İl Millî Eğitim Müdürümüz Kutlu Tekin BAŞ'ın genel değerlendirmelerde bulunmasının ardından, Müdürlüğümüz idarecileri, sorumlu oldukları birimlerle ilgili bilgilendirmede ve değerlendirmede bulundular. Yapılması gereken iş ve işlemlerle ilgili bilgi verirken, İlçe Millî Eğitim Müdürlerimizin de talep ve önerileri alınarak görüş alışverişinde bulunuldu.

Ayrıca; toplantıda ilçelerimizin öğretmen ihtiyacı, okullarımızın akıllı tahta kullanım durumu, okullarda bulunan kütüphanelerin daha etkin ve verimli kullanılması Okul Eylem Planlarının hazırlanmasında ve uygulanmasında dikkat edilecek hususlar, Zümre Öğretmenler Kurulu Toplantılarında gündeme alınması gereken hususlar, Ordu ÖNEM Projesi raporunun değerlendirilmesi, 2019-2020 eğitim öğretim yılı Toplum Yararına Programı (TYP) işlemleri, Proje çalışmalarında dikkat edilmesi gereken hususlar, İstatistiki bilgilerin toplanması, güncellenmesi ve paylaşılması konularına değinildi.

İlçe Millî Eğitim Müdürlerimizin ilçelerindeki yürütülen çalışmalar ile ilgili bilgi verdiği toplantıda, 2023 eğitim vizyonu belgesinde belirlenen yeniliklerin ilimizde ikame edilmesinde birlikteliğin sağlanması ve uygulama bütünlüğünün gerçekleştirilmesi, eğitim öğretim durumu, eğitim ve öğretimde başarının daha üst seviyeye çıkartılması, ilçeler tarafından yürütülen projeler, eğitim yatırımlarımız, muhtarlarla ilgili yapılan toplantılarda görüşülen hususlar, tekli eğitime geçiş, mevcut durum ve ulaşılması gereken hedefler, bağımlılıkla mücadele edilmesi konularında istişarede bulunuldu.

21-01-202021-01-202021-01-202021-01-202021-01-202021-01-202021-01-202021-01-2020

Karşıyaka Mahallesi Atatürk Bulvarı No 336/B Altınordu / ORDU - 0452 223 16 29 (30 31) / 0452 223 12 55

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.