ORDU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Millî Eğitim Müdürleri Kurul Toplantısı Mesudiye'de Gerçekleştirildi

İlçe Millî Eğitim Müdürleri Kurul Toplantısı Mesudiye'de Gerçekleştirildi

İl Millî Eğitim Müdürümüz Kutlu Tekin BAŞ, 19 İlçe Millî Eğitim Müdürümüz, Müdürlüğümüz Müdür Yardımcıları ve Şube Müdürleri ile istişare ve değerlendirme toplantısında biraraya geldi.

Mesudiye İMKB Çok Programlı Anadolu Lisesi'nde gerçekleştirilen toplantıda, 2018-2019 eğitim öğretim yılında yapılan ve planlanan faaliyetler değerlendirilirken, yürütülen projeler, inşaat ve yatırımlar ile onarımlar ve donatım konularında istişarelerde bulunuldu. Ayrıca; İlçelerimizin öğretmen ihtiyacı, okullarımızın akıllı tahta kullanım durumu, okullarda bulunan kütüphanelerin daha etkin ve verimli kullanılması konularına değinildi. Ayrıca; Müdürlüğümüz bünyesinde oluşturulan Ölçme ve Değerlendirme Merkezi çalışmaları ile yürütülen OBA-Gİ (Ordu Başarıyı Arttırma - Gelişim İzleme) Projesi verilerinin değerlendirmesi yapıldı.  FATİH Projesi ve EBA ve PARDUS tanıtım etkinliklerinin yürütülmesi süreci ile değerlendirmeler yapıldı. AR-GE çalışmaları ve proje faaliyetleri hakkında bilgilendirme yapıldı. 2019-2020 eğitim öğretim yılı çalışma takvimi konusunda istişarede bulunuldu. Liseye Geçiş Sınavı (LGS) sonuçları değerlendirildi. Eğitime Taşımalı Erişim Yönetmeliği kapsamında yürütülen çalışmaların değerlendirilmesi yapılırken, İl Millî Eğitim Müdürümüz Kutlu Tekin BAŞ, gündem maddeleri kapsamında değerlendirmelerde bulundu.

İl Millî Eğitim Müdürümüz Kutlu Tekin BAŞ başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda, Müdürlüğümüz Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri birimine bağlı olarak kurulan Ölçme ve Değerlendirme Merkezi (ÖDM)'nde yapılan iş ve işlemler ile yürütülen faaliyetler hakkında değerlendirmeler yapıldı.

Toplantıda; Müdürlüğümüz idarecileri, sorumlu oldukları birimlerle ilgili bilgilendirmede ve değerlendirmede bulundular. Yapılması gereken iş ve işlemlerle ilgili bilgi verirken, İlçe Millî Eğitim Müdürlerimizin de talep ve önerileri alındı.

İl Millî Eğitim Müdürümüz Kutlu Tekin BAŞ, ilçelerdeki eğitim ve öğretim ile ilgili beklentilerini dile getirerek, "Okullarımızda öğretimin yanı sıra çocuklarımıza vereceğimiz eğitimde son derece önemlidir. Yarınlarımızın teminatı olan öğrencilerimizin bilimsel, ahlaki ve manevi yönden gelişimlerine katkı sağlayacak her türlü çalışmayı gerçekleştirmek için çalışmaya devam etmeliyiz. Bu bağlamda bir ekip ruhuyla çalışıp, amaca ulaşmak adına her türlü fedakârlığı yapmamız gerekir." dedi.

İlçe Millî Eğitim Müdürlerimizin ilçelerindeki yürütülen çalışmalar ile ilgili bilgi verdiği toplantıda, 2023 eğitim vizyonu belgesinde belirlenen yeniliklerin ilimizde ikame edilmesinde birlikteliğin sağlanması ve uygulama bütünlüğünün gerçekleştirilmesi, eğitim öğretim durumu, eğitim ve öğretimde başarının daha üst seviyeye çıkartılması, ilçeler tarafından yürütülen projeler, eğitim yatırımlarımız, muhtarlarla ilgili yapılan toplantılarda görüşülen hususlar, tekli eğitime geçiş, mevcut durum ve ulaşılması gereken hedefler, bağımlılıkla mücadele edilmesi konularında istişarede bulunuldu.

02-07-201902-07-201902-07-201902-07-201902-07-2019

 

Karşıyaka Mahallesi Atatürk Bulvarı No 336/B Altınordu / ORDU - 0452 223 16 29 (30 31) / 0452 223 12 55

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.