ORDU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Millî Eğitim Müdürlerimiz ile Altınordu'da Bir Araya Geldik

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Mehmet Fatih Vargeloğlu başkanlığında, 19 İlçe Millî Eğitim Müdürümüzün katılımıyla Altınordu ilçemizde değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi. 
İlçe Millî Eğitim Müdürlerimiz ile Altınordu'da Bir Araya Geldik

2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı 1. dönem sonu genel değerlendirme toplantısı için Altınordu ilçemizde İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Mehmet Fatih Vargeloğlu, 19 ilçemizin Millî Eğitim Müdürleriyle, Ordu Anadolu Lisesinde bir araya geldi. Toplantı öncesinde İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Mehmet Fatih Vargeloğlu ve İlçe Millî Eğitim Müdürlerimiz, Ordu Anadolu Lisesi öğrencilerimiz tarafından sergilenen müzik resitalini dinlediler.

Ordu Anadolu Lisesi okul kütüphanesinde gerçekleştirilendiği toplantıda Müdürümüz, eğitim öğretim çalışmaları, yapılan ve planlanan projeler ile eğitsel ve kültürel faaliyetler konusunda müdürlerimizden bilgi aldı. Ara tatil döneminde yapılacak iş ve işlemler görüşülerek Bakanlığımız tarafından uygulamaya koyulan "Dönem Sonu Faaliyet Haftası" kapsamında ilimiz genelinde yapılan etkinlikler değerlendirildi. Bakanlığımız tarafından uygulamaya koyulan tüm okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerimize yönelik "Dilimizin Zenginlikleri Projesi", "Liselerde Bilim Uygulaması Projesi", "Kök Değerler Temalı Etkinlik Kitabı", "Oku-Yorum, Yazı-Yorum Projesi", "Okulda İyilik Var" ve "Okul Ortaklığı" proje ve etkinliklerin Bakanlığımız tarafından belirlenen takvime göre takibinin yapılması gerektiği vurgulanarak öğrencilerimizin hayallerindeki mesleği yaparak yaşayarak öğrenmeleri, mesleki eğitimin yaygınlaştırılası ve tanıtımı amacıyla Valiliğimiz himayelerinde Müdürlüğümüz koordinesinde uygulamaya koyulan "Hayalimdeki Meslek Projesi" ile ilgili çalışmalar değerlendirildi. Destekleme ve Yetiştirme Kursları'nın denetim ve takiplerinin düzenli olarak yapılması gerektiği belirtilerek ilimiz geneli kitap sayıları ve eğitim yatırımlarımızın son durumları değerlendirildi. TÜBİTAK ve TEKNOFEST proje başvurularının takiplerinin yapılması vurgulanarak 2024 hedefleri değerlendirildi. Yarıyıl tatili sonrasında okullarımızın eğitim öğretime hazır bir şekilde başlaması için gerekli çalışmaların eksiksiz bir şekilde yapılması gerektiğini belirten Müdürümüz, bir dönem boyunca eğitim öğretim faaliyetlerini sorunsuz bir şekilde tamamlayan İlçe Millî Eğitim Müdürlerimize çalışmalarından dolayı teşekkür etti. 

Müdürümüz Sayın Mehmet Fatih Vargeloğlu başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda, önceden planlanarak tüm İlçe Millî Eğitim Müdürlerimiz tarafından okunan kitap ile ilgili görüşler paylaşıldı. Toplantıda İlçe Millî Eğitim Müdürlerimizin talep ve önerilerini dinleyen Müdürümüz, Ordu'muzda yapılan çalışmalardan dolayı emek veren herkese teşekkür etti. 

17-01-202417-01-202417-01-202417-01-202417-01-202417-01-202417-01-2024

Karşıyaka Mahallesi Atatürk Bulvarı No 336/B Altınordu / ORDU - 0452 223 16 29 (30 31) / 0452 223 12 55

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.