ORDU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlimiz Aybastı İlçesi Ortaköy Mahallesine Yapılacak 12 Derslikli Okul Binası Protokolü İmzalandı.

İlimiz Aybastı İlçesi Ortaköy Mahallesine Yapılacak 12 Derslikli Okul Binası Protokolü İmzalandı.

İlimiz Aybastı İlçesi Ortaköy Mahallesinde eski okul binası yerine yapımı planlanan 12 derslikli okul binası için protokol imzalandı.

 

Vefa Holding A.Ş adına hayırsever işadamı Orhan Güner tarafından Aybastı ilçesinin Ortaköy mahallesinde yaptırılacak olan 12 derslikli okul binasının protokolü, Valilik makamında Vali Sayın Seddar Yavuz, hayırsever işadamı Orhan Güner ve İl Millî Eğitim Müdür Vekilimiz Serdar Yurdabakan tarafından imzalandı.

 

İmza töreninde bir konuşma yapan Vali Seddar Yavuz, ”Bugün, bizim açımızdan çok anlamlı, çok kıymetli ve çok değerli bir organizasyon için bir araya gelmiş bulunuyoruz. İnancımızda, amel defteri kapanmayacak hayırlardan bir tanesi de eğitime yapılan yardımlardır. Biz buna sadaka-i cariye diyoruz. Kıymetli işadamımız Orhan Günerbey, Aybastı’ya 12 derslikli bir eğitim yuvası kazandıracak. Öncelikle çok kıymetli kaymakamımıza, belediye başkanımıza ve hayırsever kardeşlerimize bir kez daha teşekkürlerimizi sunuyoruz. Allah hayrını kabul etsin. Bu alicenap, bu cömert tavrın, diğer iş adamlarımıza, hayırseverlerimize örnek olmasını diliyoruz” dedi. 

 

Hayırsever işadamı Orhan Güner, “Kendi memleketime, kendi mahalleme okulumuzu kısa sürede yapıp, eğitim yılına yetiştireceğiz. Memleketimize Allah daha nice hizmetleri yapmayı nasip etsin. Böyle bir fırsatı bizlere verdiği için de Valimize, İl Millî Eğitim Müdürümüze ve sizlere teşekkür ediyorum“ diyerek, duygularını dile getirdi.

İl Millî Eğitim Müdür Vekilimiz Serdar Yurdabakan, başta Valimiz ve Vefa Holdin A.Ş. adına hayırsever işadamı Orhan Güner olmak üzere bu eğitim yatırımının İlimize kazandırılmasında emeği geçen herkese teşekür etti. 

 

31-03-201831-03-201831-03-201831-03-2018

Karşıyaka Mahallesi Atatürk Bulvarı No 336/B Altınordu / ORDU - 0452 223 16 29 (30 31) / 0452 223 12 55

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.