ORDU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlimizde Liselere Geçiş Sistemi (LGS) Merkezi Sınavına Yönelik Maske Üretimi Sürüyor

İlimizde Liselere Geçiş Sistemi (LGS) Merkezi Sınavına Yönelik Maske Üretimi Sürüyor

Ülkemizde de görülen Koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle ertelenerek 20 Haziran 2020 tarihinde Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında yapılacak merkezi sınavda öğrencilerin sağlığının korunması için alınan önlemler doğrultusunda İlimiz Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerinde cerrahi maske ve yüz koruyucu siper maske üretimleri sürüyor.

Liselere Geçiş Sistemi (LGS) Merkezi Sınavının sağlık açısından güvenli yapılabilmesi için, İlimizde tüm okul binalarının temizlik ve dezenfeksiyon çalışmalarının yapılması gibi her türlü önlemler alınırken, cerrahi maske ve yüz koruyucu siper maske üretimi de hız kesmeden devam ediyor.

20 Haziran 2020 tarihinde yapılacak Liselere Geçiş Sistemi (LGS) Merkezi Sınavına girecek öğrencilerimize, görev alacak personele ve öğrencilerin velilerine dağıtılmak üzere Bakanlığımızca yapılan planlamada yer alan miktarda, cerrahi maske ve siper maskelerin üretimi İlimiz Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerinde yapıldı. İlimiz ile birlikte çevre illerin ihtiyacı olan maske üretimleri de İlimiz Meslek Liselerinde gerçekleştirildi. 

Fatsa Mesleki? ve Teknik Anadolu Lisesi ile Fatsa Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde devam eden üretim faaliyetlerini yerinde görmek üzere ziyaret eden İl Milli Eğitim Müdür Yardımcımız Fahri ZAİMOĞLU yapılan çalışmalarla ilgili bilgi aldı. Çevre iller için üretilen maskelerin teslim edilmesi ve İlimiz ihtiyacının üretiminin tamamlanmasından dolayı her iki okulumuzun yönetici ve öğretmenlerine teşekkür etti.

02-06-202002-06-202002-06-202002-06-2020

Karşıyaka Mahallesi Atatürk Bulvarı No 336/B Altınordu / ORDU - 0452 223 16 29 (30 31) / 0452 223 12 55

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.