ORDU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlimizde, Meslek Dersleri İçin Uzaktan Eğitim Video Çekimleri Tamamlandı

İlimizde, Meslek Dersleri İçin Uzaktan Eğitim Video Çekimleri Tamamlandı

COVİD 19 salgını nedeniyle uzaktan eğitimin önem kazandığı günümüzde, Bakanlığımız Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğüne bağlı okullarda eğitim öğretim faaliyetlerinin sürekliliğinin sağlanması amacıyla TRT EBA TV kanalında ve www.eba.gov.tr internet adresinde uzaktan eğitim videoları hazırlanmaktadır.

Bu kapsamda ilimizde bulunan iki okulumuzda, EBA'da yayınlanacak meslek dersleri için hazırlanan eğitim videoları hazırlanmıştır.

İlimizde Kumru Şehit Sabri Eryeler Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Muhsin BAŞ koordinatörlüğünde yürütülen EBA ders videosu çekimleri; Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde İnşaat Teknolojisi Alanında Çelik Yapı Teknik, Mimari Yapı Teknik, Statik Yapı Teknik ile Bilişim Teknolojisi dersleri Rafet ÇAKIR, Serkan SÜRMELİ, Tuncay YILMAAZ ve Demet ÇABUK tarafından, Kumru Şehit Sabri Eryeler Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde ise, Tesisat Teknolojisi ve İklimlendirme Alanında Tesisat, Boru Kaynakçılığı, Sıhhi Tesisat, Isıtma Tesisatı, Doğalgaz Bina İçi Tesisatı, Gaz Yakıcı Cihazlar derslerinin videoları Sinan ÜÇÜNCÜ ve Emre ŞAL tarafından hazırlanmaktadır.

İl Millî Eğitim Müdürümüz Mehmet Fatih VARGELOĞLU konu ile ilgili yaptığı değerlendirmede; "Bakanlığımız Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğüne bağlı okullarımızda meslek derslerinde ihtiyaç duyulan ders içeriklerine ait uzaktan eğitim videolarının çekimleri ilimizde Kumru Şehit Sabri Eryeler Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Ordu Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Mesleki ve Teknik Anadolu Liseleri tarafından başarılı bir şekilde yürütülmüştür. Salgının başlangıcından bu yana hemen herkesin karantinada olduğu günlerde bile TRT EBA ders çekimlerinde görev alan, bir yandan çekimlere devam ederken bir yandan ekranda "nasıl daha iyi ders anlatabilirim" diyerek sürekli kendini geliştirme çabasında olan öğretmenlerimize, özverili çalışmalarından dolayı gönülden teşekkür ediyor, başarı ve kolaylıklar diliyorum" dedi.

11-06-202111-06-202111-06-202111-06-202111-06-202111-06-202111-06-2021

Karşıyaka Mahallesi Atatürk Bulvarı No 336/B Altınordu / ORDU - 0452 223 16 29 (30 31) / 0452 223 12 55

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.