ORDU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İşyeri Sağlık ve Güvenlik Birimi Değerlendirme Toplantısı Düzenlendi

İşyeri Sağlık ve Güvenlik Birimi Değerlendirme Toplantısı Düzenlendi

Büyükşehir Öğretmenevi ve Akşam Sanat Okulu Toplantı Salonunda Müdürümüz Mehmet Fatih Vargeloğlu başkanlığında, Müdür Yardımcımız Serdar Yurdabakan ve Müdürlüğümüz İşyeri Sağlık ve Güvenlik Birimi personellerinin katılımıyla bilgilendirme ve değerlendirme toplantısı düzenlendi.

Toplantıda, İşyeri Sağlık ve Güvenlik Biriminden sorumlu Müdür Yardımcımız Serdar Yurdabakan tarafından yürütülen faaliyetlerle ilgili bilgi verildi.

Müdürümüz Vargeloğlu, İşyeri Sağlık ve Güvenlik Biriminin çalışmalarını değerlendirirken, görevli personellerle ayrı ayrı sohbet ederek, yaptıkları denetim ve faaliyetler konusunda bilgi aldı. Görevlerinde gösterdikleri gayretten dolayı teşekkür ederek, sağlık ve başarı dileğinde bulundu.

Toplantıda, İşyeri Sağlık ve Güvenlik Birimimizde yapılan çalışmalarla ilgili yapılan sunumda, tüm resmi okul ve kurumlardan "Sıfır Atık Projesi"ne başvuru yapıldığı, bunlardan 134 tanesinin Temel Seviye Belgesi aldığı, Covid-19 salgın döneminde okul ve pansiyonlarımızın yakından takibi için OMEMBİS üzerinden Okul Analiz Modülünün açıldığı şu anda test sürecinde olup yakında tüm okullarımızda uygulanabilir olacağı konusu ele alındı. Okul ve pansiyonlarımızın, Millî Eğitim Bakanlığımız ve Sağlık Bakanlığımızın birlikte belirlediği kılavuzlar doğrultusunda denetim ve rehberlik çalışmalarının tamamlandığı ifade edildi Mesleki Eğitimde 1000 Okul Projesi kapsamında salgın sürecinde çevrimiçi eğitimi verilen kursiyerlerimizin uygulama eğitimlerinin devam ettiği ve 15 Kasım 2021 tarihine kadar bu eğitimlerin tamamlanmasının planlandığı konusu görüşüldü.

Müdürlüğümüze bağlı resmi okul ve kurumlarda bulunan pansiyon, kantin ve yemekhanelerde İşyeri Sağlık ve Güvenlik Birimi Uzmanlarımız, İlçe Tarım Müdürlüğü ve İlçe Sağlık Müdürlüğü personellerinden oluşan komisyon tarafından rehberlik ve denetim faaliyetlerinin yapıldığı ifade edildi. İlkyardım Eğitim Merkezimizin faaliyetlerinin Bakanlığımızın belirlediği projeler doğrultusunda devam ettiği dile getirildi.

21-10-202121-10-202121-10-2021

Karşıyaka Mahallesi Atatürk Bulvarı No 336/B Altınordu / ORDU - 0452 223 16 29 (30 31) / 0452 223 12 55

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.