ORDU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kabadüz İlçemize Halı Saha ve Spor Salonu Yapılacak

Kabadüz İlçemize Halı Saha ve Spor Salonu Yapılacak

Kabadüz Çok Programlı Anadolu Lisesi bahçesine yapılacak olan kapalı spor salonu, halı saha ile Yokuşdibi Ortaokulu bahçesine yapılacak olan halı saha için protokol imzalandı.

Valilik Makamında gerçekleştirilen protokol imza töreninde, Valimiz Sayın Tuncay Sonel, Kabadüz Kaymakamı Yasin Şahin, Kabadüz Belediye Başkanı Yener Kaya ve İl Millî Eğitim Müdürümüz Mehmet Fatih Vargeloğlu hazır bulundu.

18 ay önce Ordu Valiliği görevine başladığında 66 okulda deprem riski bulunduğunu söyleyen ve depreme karşı dayanıksız, riskli okul binalarının yıkılarak, eğitim alanında ihtiyaç duyulan okul binalarının ilimize kazandırılması için yoğun çaba gösteren Valimiz Sayın Tuncay Sonel, "Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde, Millî Eğitim Bakanlığımızın destekleri, hayırsever iş insanı dostlarımızın gayretleri ve katılımlarıyla Ordu'da 41 okulumuza devlet-vatandaş iş birliği ile ulaşmış olduk. Bunun yanında spor salonları ve aile sağlığı merkezi yapımlarını da hayırsever iş insanlarımızla yaptığımız protokollerle gerçekleştirdik." dedi.

"Bugün, Kabadüz Çok Programlı Anadolu Lisesi bahçesine yapılacak olan kapalı spor salonu ve halı saha ile Yokuşdibi Ortaokulu bahçesine yapılacak olan halı saha protokolünü de yaparak, 2022 yılının ilk imzasını Kaymakamımız Yasin Şahin, Belediye Başkanımız Yener Kaya ve İl Millî Eğitim Müdürümüz Mehmet Fatih Vargeloğlu'nun katılımıyla atmış olacağız." diyen Valimiz Sayın Tuncay Sonel, "Kabadüz'de Çok Programlı Lisemizin bahçesine güzel bir spor salonu ve halı saha, yine Yokuşdibi Ortaokulumuzun bahçesine de güzel bir halı saha yapımını Belediye Başkanımız ve oradaki arkadaşlarımız üstlendiler. Allah razı olsun, Allah hayrınızı kabul etsin. Eğitim adına, öğrencilerimiz, gençlerimizin adına çok emeği geçen herkesi tebrik ediyorum; hayırlı ve uğurlu olsun." şeklinde konuştu.

Kabadüz Belediye Başkanı Yener Kaya ise yaptığı konuşmada, "İlçemizde en çok ihtiyaç duyulan öğrencilerimizin ve gençlerimizin yararlanabileceği sizlerin sayesinde güzel bir tesis oluşturmak istiyoruz. Hem kapalı spor salonumuz, hem de iki tane halı sahamız ilçemizde hizmete girecek. Sizlere çok teşekkür ediyoruz. İlçemize hayırlı olmasını diliyorum." diye konuştu.

İl Millî Eğitim Müdürümüz Mehmet Fatih Vargeloğlu da yaptığı konuşmada, "Hayırseverlerimiz tarafından Kabadüz ilçemize yapılacak olan kapalı spor salonu ve halı saha ilçemize ve öğrencilerimize hayırlı olsun. Eğitim çok yönlü bir süreçtir.  Akademik derslerin yanı sıra çocuklarımızı sanat ve sporla da desteklemek gelişimlerine önemli katkı sunuyor. Velilerimiz ve öğrencilerimiz adına emeği geçenlere teşekkür ediyorum." dedi. 

Konuşmaların ardından, Kabadüz Belediye Başkanlığınca; Kabadüz Çok Programlı Anadolu Lisesi bahçesine kapalı spor salonu ve halı saha ile Yokuşdibi Mahallesi'nde bulunan Yokuşdibi Ortaokulu bahçesine yapılacak olan halı sahanın yapım protokolü, Valimiz Sayın Tuncay Sonel, Kabadüz Kaymakamı Yasin Şahin, Kabadüz Belediye Başkanı Yener Kaya, İl Millî Eğitim Müdürümüz Mehmet Fatih Vargeloğlu tarafından imzalandı.

18-01-202218-01-202218-01-202218-01-2022

Karşıyaka Mahallesi Atatürk Bulvarı No 336/B Altınordu / ORDU - 0452 223 16 29 (30 31) / 0452 223 12 55

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.