ORDU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Liselere Geçiş Sistemi (LGS) Kapsamındaki Sınav Hazırlıkları Değerlendirildi

Liselere Geçiş Sistemi (LGS) Kapsamındaki Sınav Hazırlıkları Değerlendirildi

20 Haziran 2020 tarihinde Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında yapılacak merkezi sınav öncesinde yapılan hazırlıklar, Bakanlığımız Teftiş Kurulu Başkanlığı İdari ve Mali İşler Daire Başkanı Oktay ÖZTÜRK, Öğrenci Pansiyonları ve Burslar Daire Başkanı Mustafa KIŞAN, Bakanlığımız Danışmanlarından Okan ÇOBAN ve İl Millî Eğitim Müdürümüz Mehmet Fatih VARGELOĞLU'nun katılımlarıyla gerçekleştirilen toplantıda değerlendirildi.

Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında yapılacak merkezi sınav öncesinde, sınav anında ve sınav sonrasında Bakanlığımızca belirlenmiş önlemler konusunda yapılması gerekenlerle ilgili ilimizde alınan önlemler konusu masaya yatırıldı. Toplantıda; İl Millî Eğitim Müdürümüz Mehmet Fatih VARGELOĞLU, "20 Haziranda ülke genelinde yapılacak Merkezi Sınav için ilimizde tüm okullarımız, sınav salonlarımız sınavdan önce dezenfekte edilerek, sınav günü için havalandırılmış şekilde hazır hale getirilmiştir. Öğrencilerimize sınav bina girişlerinde verilecek maske ve el dezenfekteleri hazır hale getirilmiştir. İlimizde sınav güvenliği açısından da tedbirlerimizi en üst düzeyde aldık. Tüm sınava girecek öğrencilerimizin rahat, huzurlu ve stresten uzak bir ortamda sınava girmelerini sağlamak için tüm çalışmaları yaparak, tüm önlemleri aldık" dedi.

 

Toplantı görüş ve önerilerin paylaşılmasıyla sona erdi.

18-06-202018-06-202018-06-2020

Karşıyaka Mahallesi Atatürk Bulvarı No 336/B Altınordu / ORDU - 0452 223 16 29 (30 31) / 0452 223 12 55

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.