ORDU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Liselere Geçiş Sistemi (LGS) Merkezi Sınavı Öncesi Alınacak Önlemler Değerlendirildi

Liselere Geçiş Sistemi (LGS) Merkezi Sınavı Öncesi Alınacak Önlemler Değerlendirildi

İl Millî Eğitim Müdürümüz Mehmet Fatih VARGELOĞLU, Liselere Geçiş Sistemi (LGS) Merkezi Sınavı öncesi alınacak önlemleri değerlendirmek üzere, sosyal mesafe kuralları kapsamında Müdürlüğümüz idarecileri ile buluştu.

Büyükşehir Öğretmenevi ve Akşam Sanat Okulu'nda İl Millî Eğitim Müdürümüz Mehmet Fatih VARGELOĞLU başkanlğıında gerçekleştirilen istişare ve değerlendirme toplantısına, Müdürlüğümüz maarif müfettişleri koordinatörü, müdür yardımcıları ile şube müdürleri katıldı.

İl Millî Eğitim Müdürümüz Mehmet Fatih VARGELOĞLU, Koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle ertelenerek 20 Haziran 2020 tarihinde Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında yapılacak merkezi sınav öncesinde, sınav anında ve sınav sonrasında Bakanlığımızca belirlenmiş önlemler konusunda yapılması gerekenlerle ilgili bilgilendirmede bulundu.

Hiçbir öğrencinin mağduriyet yaşamaması için en üst seviyede planlamaların yapılması gerektiğini ifade eden İl Millî Eğitim Müdürümüz Mehmet Fatih VARGELOĞLU; "20 Haziranda ülke genelinde yapılacak Merkezi Sınav çok önemli. Malumunuz öğrencilerimiz kendi okullarında sınava gireceklerdir. Bunun için özel ve resmi tüm ortaokullarımız hiçbir öğrenciyi mağdur etmeyecek şekilde tedbirlerini alacaklardır. Okullarımız, sınav salonlarımız sınavdan önce dezenfekte edilerek, sınav günü havalandırılmış şekilde hazır hale getirilecektir. Öğrencilerimize ve tüm görevlilere sınav bina girişlerinde maske dağıtılacak ve eller dezenfekte edilecek. Sınav güvenliği açısından da tedbirlerimizi en üst düzeyde alıyoruz. Biliyorsunuz bu sınavımız iki oturumludur. Bu iki oturum arasında öğrencilerin kaygılarını gidermek ve onlara rehberlik etmek için rehberlik öğretmenlerimizi görevlendireceğiz. Öğrencilerimizin rahat, huzurlu ve stresten uzak bir ortamda sınava girmelerini sağlamak ve süreci sağlıklı geçirmek adına hep birlikte çalışacağız"dedi.

Toplantı, Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Şubesinden sorumlu Şube Müdürümüz Tuncay ZORBA'nın sunumu ve değerlendirmelerle devam etti.

İl Millî Eğitim Müdürümüz Mehmet Fatih VARGELOĞLU, sınava girecek olan tüm öğrencilerimize başarılar dileyerek yapılacak sınavın sorunsuz bir şekilde tamamlanması temennisinde bulundu.

03-06-202003-06-202003-06-202003-06-2020

Karşıyaka Mahallesi Atatürk Bulvarı No 336/B Altınordu / ORDU - 0452 223 16 29 (30 31) / 0452 223 12 55

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.