ORDU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Meslek Liselerimiz Sanatsal Etkinliklerde Buluşuyor

Ordu'da "Mesleki Eğitimde 1000 Okul Projesi" kapsamındaki okullarda eğitim gören öğrencilerimiz, Altınordu Penpe-İzzet Şahin Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri ve öğretmenleri ile buluşuyor.
Meslek Liselerimiz Sanatsal Etkinliklerde Buluşuyor

Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğümüze bağlı Güzel Sanatlar Liseleri öğrencileri önderliğinde gerçekleşecek sanatsal etkinliklerle "Mesleki Eğitimde 1000 Okul Projesi" kapsamında Altınordu Penpe İzzet Şahin Güzel Sanatlar Lisesinde yapılan bilgilendirme toplantısına İl Millî Eğitim Şube Müdürümüz  Volkan DEMİR, proje kapsamında olan okullarımızın müdürleri ve projeyi yürütecek koordinatör öğretmenler katıldı.

İlimizde "Mesleki Eğitimde 1000 Okul Projesi" kapsamındaki okullarda eğitim gören sanata eğilimli ve çalışmaya gönüllü olacak öğrencilerimize 1 Mart -30 Nisan 2021 tarihleri arasında çevrim içi olarak haftada iki gün, birer saat olmak üzere  "resim" ve "müzik" alanlarında eğitim verilecek.

Yapılacak etkinliklerin sonunda, ortaya çıkan eserler Müdürlüğümüzce oluşturulacak "İl Milli Eğitim Müdürlüğü Seçici Kurulu" tarafından 03-07 Mayıs 2021 tarihleri arasında değerlendirilecek ve her iki alanda (resim ve müzik)  ilk üçe giren eserler seçilecektir.

Her iki alanda birinci olan öğrencilere birer dizüstü bilgisayar verilecek.

Her iki alanda ilk üç dereceye giren eserlerin sahibi olan öğrenciler ile etkinliklere çevrim içi çalışmalarda rehberlik etmiş ve onların ürün veya eser ortaya çıkartmalarını sağlamış Güzel Sanatlar Lisesi öğrencilerine Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından "Katılım ve Teşekkür Belgesi" verilecektir.

Her iki alanda İl Birincisi olan eserler Mayıs ayında (https://mtegm.meb.gov.tr/) adresinden duyurulacaktır. Ayrıca öğrencilerin ortaya koyduğu tüm eserler çevrim içi (online) sergi olarak Ordu İl Millî Eğitim Müdürlüğünün internet sayfasında ve Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğüne ait "Mesleğim Hayatım"Youtube sayfasında yayımlanacaktır. 

05-03-202105-03-202105-03-2021

Karşıyaka Mahallesi Atatürk Bulvarı No 336/B Altınordu / ORDU - 0452 223 16 29 (30 31) / 0452 223 12 55

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.