ORDU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Meslek Liselerimiz Üretimin Can Damarı Oldu

Meslek Liselerimiz Üretimin Can Damarı Oldu

2020 yılının başlarında ortaya çıkan Covid-19 salgını ve sonrasında yaşanan süreç mesleki eğitimin önemini bir kez daha ortaya koydu. Meslek Liselerimiz yaptıkları başarılı çalışmalarla salgınla mücadelede önemli bir rol oynadılar.

Bu okullarımızdan biri olan Fatsa Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi  bünyesinde iki yıl önce açılan  Kimya Teknolojisi Alanı, ürettiği temizlik malzemeleri ve kolonya çeşitleri ile  ülke ekonomisine katkı sunmaya başladı.

Bu üretimle birlikte bölüm öğrencilerimiz, hem  öğrendiklerini uygulayarak mesleğe hazırlanacaklar hem de okurken kazanç elde etmeye başlamış olacaklardır. Fatsa Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi döner sermaye işletmesi, başta sıvı sabun, yüzey temizleyici, çamaşır suyu, bulaşık deterjanı gibi temizlik malzemeleri olmak üzere alkol bazlı el dezenfektanı ve kolonya ( klasik limon kolonyası, fındık kolonyası, yeşil elma kolonyası, lavanta kolonyası) çeşitlerini üreterek yeni bir alanda daha farkındalık göstermiştir.

Salgın döneminde birçok alanda yaptıkları üretimlerle ülke ekonomisine büyük bir nefes aldıran meslek liselerimizin çalışmaları, mesleki eğitimin önemini bir kez daha gözler önüne serdi.

Fatsa İlçe Milli Eğitim Müdürü Saygın Atinkaya, Fatsa Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin ürettiği temizlik malzemeleri, kolonya çeşitleri ve yapılan çalışmalar ile ilgili bilgilendirmelerde bulunmak üzere Müdürümüz Mehmet Fatih Vargeloğlu'nu ziyaret etti. Müdürümüz Vargeloğlu kimya alanında yaptıkları başarılı çalışmalardan dolayı idareci, öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür etti. 

25-02-202225-02-202225-02-2022

Karşıyaka Mahallesi Atatürk Bulvarı No 336/B Altınordu / ORDU - 0452 223 16 29 (30 31) / 0452 223 12 55

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.