ORDU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Mesleki Eğitim İstişare Toplantısı Gerçekleştirildi

Mesleki Eğitim İstişare Toplantısı Gerçekleştirildi

Eğitim ve özel sektör işbirliğini gerçekleştirerek daha nitelikli işgücü yetiştirmek, okul – işletme işbirliğini geliştirme, Mesleki Teknik Eğitimi güçlendirmek amacıyla düzenlenen ilimiz Mesleki Eğitim Okul Müdürleri istişare toplantısı İl Millî Eğitim Müdürümüz Kutlu Tekin BAŞ, başkanlığında gerçekleştirildi.

Müdürlük Makamı’nda gerçekleştirilen toplantıya, İl Millî Eğitim Müdürümüz Kutlu Tekin BAŞ, İl Millî Eğitim Müdür Yardımcımız Fahri ZAİMOĞLU, Müdürlüğümüz Özel Büro’da görev yapan öğretmenlerimizden Mevlüt ERDEM ve Funda YILMAZ ile Mesleki ve Teknik Eğitim okullarında görev yapan idareci ve öğretmenler katıldı.

“Ordu’da Mesleki ve Teknik Eğitimin Durumu” konulu istişare toplantısında, okullardan sektörlerin arzuladığı nitelikli iş gücünün sağlanması, öğrencilere mesleki bilgi ve becerilerin kazandırılması, akademik başarının mesleki ve teknik eğitim için önemi,  okul yönetimi, mevzuat uygulamaları ve okul işletme işbirliğinin geliştirilmesi gibi konulara değinildi. Ayrıca, atölyelerimizin sektörün ihtiyaçlarına cevap verebilecek şekilde donanıma kavuşturulması, staj ve beceri eğitiminin daha verimli hale getirilip güncelliğini yitiren meslek/alanların tespit edilmesi, ilimizde kısa, orta ve uzun vadede ihtiyaç duyulan alanların belirlenip tanıtım ve yöneltme faaliyetlerinin etkinliğinin arttırılarak Meslekî ve Teknik Eğitim alanlarına doğru yönlendirmelerin yapılabilmesi konuları değerlendirilirken, idareci ve okul müdürlerinin görüş ve önerilerinin istişare edildi.

Toplantıda değerlendirmelerde bulunan  İl Millî Eğitim Müdürümüz Kutlu Tekin BAŞ, Mesleki Eğitim ile iş dünyası arasındaki bağları kuvvetlendirmek, staj ve işletmelerde beceri eğitimi şartlarını iyileştirmek, okulların fiziki ortamları ile atölye ve laboratuvarlarını geliştirmek ve sektörün arzuladığı nitelikli iş gücünü yetiştirmek konularında bilgi verdi. Ayrıca, öğrencilerimizin milli ve manevi değerlerin öğretilmesinin mesleki eğitimin temel amaçları olduğunu dile getiren İl Millî Eğitim Müdürümüz Kutlu Tekin BAŞ, iş piyasasının ihtiyaç duyduğu nitelikli iş gücünün yetiştirilmesi konusunda okul yöneticilerine önemli görevler düştüğünü, mesleki ve teknik eğitimin geliştirilmesi yönünde yapılan yasal düzenlemelerden ve bu düzenlemelerin okullara, sektöre, öğrenci ve velilerine sağlayacağı katkılardan bahsetti.

07-05-201907-05-201907-05-201907-05-2019

Karşıyaka Mahallesi Atatürk Bulvarı No 336/B Altınordu / ORDU - 0452 223 16 29 (30 31) / 0452 223 12 55

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.