ORDU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Mesleki Eğitimde 1000 Okul Projesi" Değerlendirme Toplantısı Düzenlendi

Millî Eğitim Bakanlığımızca hayata geçirilen yeni proje ile 1000 Mesleki ve Teknik Anadolu lisesine, Türkçe, matematik ve fen bilimleri alanlarında temel becerilerden okulların bakım onarımına, kütüphane, atölye ve spora kadar çok sayıda alanda destek sağlanacak.


Millî Eğitim Bakanlığımızca hayata geçirilen "Mesleki Eğitimde 1000 Okul Projesi"nden ilimizde yararlanan 13 okulumuzda yürütülecek çalışmalarla ilgili İl Millî Eğitim Müdür Yardımcımız Fahri ZAİMOĞLU başkanlığında değerlendirme toplantısı düzenlendi.

Türkiye Odalar Borsalar Birliği (TOBB) Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesinde düzenlenen toplantıya İl Millî Eğitim Müdür Yardımcımız Fahri ZAİMOĞLU, Müdürlüğümüz Mesleki ve Teknik Eğitim Şubesinden sorumlu Şube Müdürümüz Volkan DEMİR ile ilimizde projeden yararlanan ilçelerin ilgili şube müdürleri ve ilgili okul müdürleri katıldı.

Toplantıda, proje kapsamında ilimizde iyileştirme yapılacak okulların fiziki ve donatım ihtiyaçları ile ilgili ön hazırlık çalışmaları görüşüldü.

Proje kapsamında tüm öğrencilere ilk yardım eğitimi verilecek ve isteyenlere yüzme öğretilecek. Okulların tamamı Anadolu güzel sanatlar liseleri ve spor liseleri ile eşleştirilerek ortak kültür, sanat ve spor etkinlikleri yapılacak. Ayrıca proje kapsamında öğrenciler için müze ve ören yerleri ziyaretleri düzenlenecek. Bu okullarda düzenli olarak kariyer günleri etkinlikleriyle eğitim, sanayi ve endüstri, bilim, kültür ve sanat gibi alanlarda önde gelen başarılı insanlarla öğrencilerin buluşması sağlanacak.

"Mesleki Eğitimde 1000 Okul Projesi"nden İlimizde Yararlanan Okullarımız;

1.       Altınordu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

2.       Altınordu Boztepe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

3.       Altınordu Penbe-İzzet Şahin Güzel Sanatlar Lisesi

4.       Altınordu Zuver Kaya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

5.       Aybastı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

6.       Fatsa Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

7.       Fatsa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

8.       Fatsa Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

9.       Fatsa Şehit İbrahim Kılıç Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

10.   Perşembe Sakin Şehir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

11.   Ünye Arif Nihat Asya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

12.   Ünye Mehmet Necati Vidinli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

13.   Ünye Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

19-10-202019-10-202019-10-2020

Karşıyaka Mahallesi Atatürk Bulvarı No 336/B Altınordu / ORDU - 0452 223 16 29 (30 31) / 0452 223 12 55

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.