ORDU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Mesleki Eğitimde 1000 Okul Projesi Kapsamında 2020 Yılı Performans Değerlendirme Toplantısı Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Mahmut Özer Başkanlığında Gerçekleştirildi

Mesleki Eğitimde 1000 Okul Projesi Kapsamında 2020 Yılı Performans Değerlendirme Toplantısı Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Mahmut Özer Başkanlığında Gerçekleştirildi

Toplantıya, Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Kemal Varım Numanoğlu, Strateji Dairesi Başkanı Mehmet Fatih Leblebici, Destek Hizmetleri Genel Müdürü İsmail Çolak, Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürü Nezir Gül, Ölçme Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürü Sadri Şensoy, İnşaat ve Emlak Dairesi Başkanı Umut Gür, Bakan danışmanları Dr. Sevil Uygun İlikhan, Dr. Aylin Şengün Taşçı, Dr. Hayri Eren Suna ve 81 il milli eğitim müdürü katıldı.

 

Projenin, okul yöneticileri, öğretmenler, öğrenciler, veliler ve okul ortamını içeren çok kapsamlı bir çalışma olduğunun altını çizen Özer, şu bilgileri verdi: "Projenin her bir bileşeniyle ilgili çok kapsamlı adımlar atıyoruz. Projenin süresini de bir yıl olarak belirledik. Öncelikli olarak projede okullarımızın alt yapılarını iyileştirmeyi ve imkanlarını zenginleştirmeyi hedefledik. Bu kapsamda okullarımızın tamamına kütüphane kuracağız. Proje kapsamında ilk adımı çok kısa bir sürede attık. Sağladığımız 26 milyon liralık yatırımla, her ilde en az bir okulda olmak üzere 81 ilde 520 yeni kütüphaneyi kurduk. 2021 yılında da 480 yeni kütüphane kurmak için hazırlıklarımız devam ediyor."

 

Proje kapsamında seçilen okulların eğitim ortamlarını zenginleştireceklerini vurgulayan Özer, bu çerçevede okullardaki laboratuvar ve atölyeleri güçlendirdiklerini ve yenilerini yaptıklarını söyledi.

   

Proje kapsamında okulların fiziki bakım ve onarımlarına da öncelik verdiklerini ifade eden Özer, gelecek yıl okulların güçlendirilmesi için 250 milyon liralık ödenek tahsis edileceğini belirtti.

 

"Mesleki Eğitimde 1000 Okul Projesi"nden ilimizde yararlanan 13 okulumuz bulunuyor.

 1. Altınordu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
 2. Altınordu Boztepe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
 3. Altınordu Penbe-İzzet Şahin Güzel Sanatlar Lisesi
 4. Altınordu Zuver Kaya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
 5. Aybastı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
 6. Fatsa Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
 7. Fatsa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
 8. Fatsa Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
 9. Fatsa Şehit İbrahim Kılıç Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
 10. Perşembe Sakin Şehir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
 11. Ünye Arif Nihat Asya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
 12. Ünye Mehmet Necati Vidinli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
 13. Ünye Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi


10-12-2020

Karşıyaka Mahallesi Atatürk Bulvarı No 336/B Altınordu / ORDU - 0452 223 16 29 (30 31) / 0452 223 12 55

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.