ORDU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MİLLÎ EĞİTİM BAKANIMIZ SAYIN MAHMUT ÖZER'İN EŞİ NEBAHAT ÖZER HANIMEFENDİ, "KADIN KOOPERATİFLERİYLE BULUŞMA" PROGRAMINA KATILDI

Millî Eğitim Bakanımız Sayın Mahmut Özer'in eşi Nebahat Özer Hanımefendi, Ordu'da "Kadın Kooperatifleriyle Buluşma" programına katıldı.
MİLLÎ EĞİTİM BAKANIMIZ SAYIN MAHMUT ÖZER'İN EŞİ NEBAHAT ÖZER HANIMEFENDİ,

Nebahat Özer Hanımefendi, Ordu'da gerçekleştirilen programda, Ordu'ya bağlı 19 ilçenin kadın kooperatifi başkanları ve üyeleri ile bir araya gelerek hazırlanan stantları gezdi. Kadın kooperatifi başkanları ve üyeleriyle sohbet eden Nebahat Özer Hanımefendi, başkan ve üyelerinin taleplerini dinleyerek kadın kooperatifleri bünyesinde üretim yapan üyelere bol ve bereketli kazançlar diledi. 

Millî Eğitim Bakanlığımız tarafından Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü bünyesindeki halk eğitimi merkezlerimizde, kadın kooperatifi üyelerine açılan usta öğretici kurslarıyla kadınların istihdam edilebilirliğine katkı sağlıyor. Kadın kooperatif üyeleri; Ordu yöresine özgü yemek, tatlı, marmelat, pekmez, yufka ve erişte gibi unlu mamullerin yanı sıra turşu yapımı ve üretimi, paketlenmesi ve pazarlanması konularında eğitim alarak üretimini gerçekleştiriyor. Kadın kooperatiflerinin üretmiş olduğu tüm yiyecek, içecek ve diğer alanlarla ilgili üretilen ürünler, Millî Eğitim Bakanlığımızın pansiyonlarında, uygulama otellerinde, öğretmenevlerinde kullanılabilecek. Her kadın kooperatifine en az bir usta öğretici alınması hedefleniyor. 

Programda Nebahat Özer Hanımefendi'ye; Valimiz Sayın Tuncay Sonel'in eşi Handan Sonel Hanımefendi, İl Millî Eğitim Müdürümüz Mehmet Fatih Vargeloğlu'nun eşi Nefise Vargeloğlu, 19 ilçenin kadın kooperatifi başkanları ve üyeleri ile Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdür Yardımcısı Gülhatun Şanlı Özkan da eşlik etti.

18-05-202318-05-202318-05-202318-05-202318-05-202318-05-2023

Karşıyaka Mahallesi Atatürk Bulvarı No 336/B Altınordu / ORDU - 0452 223 16 29 (30 31) / 0452 223 12 55

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.