ORDU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Millî Eğitim Bakanımız Sayın Ziya SELÇUK, “Ordu İl Eğitim Vizyonu” Toplantısına Katıldı

Millî Eğitim Bakanımız Sayın Ziya SELÇUK, “Ordu İl Eğitim Vizyonu” Toplantısına Katıldı

Fatsa ilçesindeki ziyaret ve temaslarını tamamlayan Milli Eğitim Bakanımız Sayın Ziya SELÇUK’un ikinci durağı Ordu Valiliği oldu. Bakanımız Sayın Selçuk, Valilik binası önünde  Valimiz Sayın Seddar Yavuz, ODÜ Rektörü Prof.Dr.Tarık Yarılgaç, Vali Yardımcıları Ekrem Yaman, Ekrem Ballı, Adem Öztürk, Bayram Gale, Altınordu Kaymakamı Niyazi Erten, İl Millî Eğitim Müdürümüz ve Valilik birim müdürleri tarafından karşılandı.

Makam ziyareti öncesi Valilik Şeref Defteri’ni imzalayan Milli Eğitim Bakanımız Sayın Ziya Selçuk, Vali Seddar Yavuz ile birlikte basın mensuplarına Ordu programına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Milli Eğitim Bakanımız Sayın Ziya Selçuk ise yaptığı konuşmada, ”Ordu´nun eğitim özellikleriyle ilgili bir istişare ziyaretinde bulunuyoruz. Bu arada Ordu´daki eğitimin kalitesi hususunda alınan mesafeleri de görme fırsatımız oluyor. Sabah Fatsa’da Matematik Müzesi´ne uğradık ve Türkiye’de sayıları birkaç tane olan müzelerden birinin Ordu’da bulunuyor olması, Türk eğitim sistemi açısından oldukça değerli. Bu arada Fatsa Bilim ve Sanat Merkezimizi de ziyaret ettik. Oradaki öğretmenlerimizin, öğrencilerimizin faaliyetlerini de görme, izleme imkanımız oldu. Bilim ve Sanat Merkezlerimizin eğitimin kalitesi konusundaki desteği yadsınamaz. Ordu´daki bütün öğretim kademelerindeki (okul öncesi, ilkokul, orta ve liselerimizdeki) mevcut durumu analiz etmek ve burada kalite konusunda daha fazla mesafe almak noktasında da görüş alışverişimiz ekip arkadaşlarımızla beraber devam edecek. Burada Sayın Vekillerimiz, Sayın Başkanlarımız hepsi bulunuyorlar ve kendileri ile beraber bu hususları ele alma imkanımız olacak” şeklinde konuştu.

Bakanımız Sayın Selçuk, ”Ordu´daki bu güzel karşılama ve ziyarette gösterilen desteğe de hususen teşekkür ediyor, saygılar sunuyorum” diyerek, konuşmasını tamamladı.

Ordu İl Eğitim Vizyonu Toplantısı Gerçekleştirildi

Milli Eğitim Bakanımız Sayın Ziya Selçuk, makam ziyareti sonrası Valilik Toplantı Salonunda düzenlenen ‘İl Milli Eğitim Brifingi ve 2023 Eğitim Vizyonu Toplantısı’na katıldı. Toplantıda, Ordu’nun eğitimdeki genel durumu, başarı düzeyi, eğitimde kaliteyi artırmak için yapılması gereken çalışmalar ve ihtiyaçlar hakkında İl Millî Eğitim Müdürümüz Kutlu Tekin BAŞ tarafından sunum yapıldı ve bilgilendirilmede bulunuldu.

İl Millî Eğitim Müdürümüz Kutlu Tekin BAŞ, yaptığı sunumda, 2023 Eğitim Vizyonu kapsamında Ordu Eğitim Vizyonu ve İl Eylem Planı çalışmaları değerlendirirken; “Sağlam bir niçininiz varsa nasıla takılmazsınız” derken; bilgi kazandır, beceri geliştir, değer sahibi kıl İlkeleri doğrultusunda bireyler yetiştirmek için neler yapabileceğimizi değerlendirmek amacıyla paydaşlarla istişarelere hız verdik “dedi.

Vizyon Belgesi İnceleme ve Değerlendirme Kurulu

Müdürlüğümüz AR-GE, ÖDM ve Özel Büro ekipleri arasında görev paylaşımı yapıldı diyen İl Millî Eğitim Müdürümüz Kutlu Tekin BAŞ, “hazırlanan Vizyon Belgesi özet çalışması müdürlüğümüze bağlı tüm birimlerle paylaşıldı. 2023 Eğitim Vizyonu kapsamında Ordu Eğitim Vizyonu  ve İl Eylem Planı çalışmaları başlatıldı. İlçe ve okul ziyaretleri gerçekleştirilerek 2023 Eğitim Vizyonunun felsefesi ile Ordu Eğitim Vizyonunun kapsamı anlatıldı.”dedi.

2023 Eğitim Vizyonunu Farkındalık Çalışmaları

Ayrıca, ilimizde öğretmenin öncelenmesi, önemsenmesi ve desteklenmesi ilkesiyle bilgilendirme ziyaretlerinin başlatıldığını söyleyerek, “2023 Eğitim Vizyonunu farkındalık çalışmaları ilimiz geneline yayıldı. “Öğretmen ve okul yöneticilerinin gelişimlerinin yeniden yapılandırılması” hedefi doğrultusunda Öğretmen Sertifikasyon Programları başlatıldı ve bu program, daha önce başlatılan Öğretmen Akademisi uygulamasına uyarlandı.” dedi.

11-02-201911-02-201911-02-201911-02-201911-02-201911-02-201911-02-201911-02-2019

Karşıyaka Mahallesi Atatürk Bulvarı No 336/B Altınordu / ORDU - 0452 223 16 29 (30 31) / 0452 223 12 55

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.