ORDU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MTSK Direksiyon Eğitimi Usta Öğreticilerine Yönelik Seminer Düzenlendi

Bakanlığımız Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğüne bağlı, ilimizde faaliyette bulunan özel motorlu taşıt sürücüleri kurslarında görev yapan direksiyon eğitimi usta öğreticilerinin sürekli gelişimini sağlamak ve sürücü eğitimlerinin niteliğini artırmak amacıyla seminer düzenlendi.
MTSK Direksiyon Eğitimi Usta Öğreticilerine Yönelik Seminer Düzenlendi

Atatürk Kültür Merkezinde düzenlenen seminerde ilimizde faaliyette bulunan özel motorlu taşıt sürücüleri kurslarında görev yapan direksiyon eğitimi usta öğreticilerine 2021-2030 Karayolu Trafik Güvenliği Strateji Belgesi ve 2021-2023 Karayolu Trafik Güvenliği Eylem Planı'nda belirtilen stratejik amaç, hedef ve performans göstergeleri doğrultusunda eğitim verildi.

Düzenlenen seminere katılan İl Millî Eğitim Müdürümüz Mehmet Fatih Vargeloğlu, ilimizde faaliyet gösteren özel motorlu taşıt sürücüleri kurslarında görevli direksiyon eğitimi usta öğreticileri ile bir araya geldi.

Seminerin, ilimizde Müdürlüğümüze bağlı faaliyette bulunan özel motorlu taşıt sürücüleri kurslarında direksiyon eğitimi veren usta öğreticilerin alana özgü bilgi ve becerilerini arttırmak amacıyla düzenlendiğini ifade eden Müdürümüz Vargeloğlu, "Cumhurbaşkanlığımız koordinesinde hazırlanan "2021-2030 Karayolu Trafik Güvenliği Strateji Belgesi"nde yer alan "Söz konusu insan ise; trafikte "1" can kaybı bile fazladır!" düsturuyla Ordu İl Millî Eğitim Müdürlüğü olarak sınav güzergahlarının belirlenmesi ve düzenlenmesi, usta öğretici eğitimleri, MTSK sınavlarında görevli öğretmen eğitimleri gibi konular olmak üzere ilimizde yaptığımız planlamalar doğrultusunda çalışmalarımızı sürdürüyoruz. İlimizde bu yıl açılan 3 MTSK ile birlikte 8 farklı ilçemizde toplam 30 MTSK'da eğitimler verilmektedir. Altınordu 3, Ünye ve Fatsa ilçelerimizde 1'er olmak üzere toplam 5 adet SRC Kursu  (ulaştırma hizmetleri mesleki eğitim ve geliştirme) bulunmaktadır. Ayrıca Ünye'de 1 iş makinası kursu faaliyetini sürdürmektedir." dedi.

Trafikteki can kayıplarının ve ciddi yaralanmaların azaltılması için sürücü eğitimlerinin büyük önem taşıdığını ifade eden Müdürümüz, "Sürücü kurslarımızın bu noktada rolü çok büyüktür. Hayatımızın her alanında yer alan karayolu ulaşımının sağlıklı ve güvenli sağlanması için bizlere büyük sorumluluklar düşüyor. Bizler de, sınavlarda ehliyet almayı hak eden ile hak etmeyen sürücü adayını adaletli ve doğru bir şekilde belirlemeliyiz. Trafikteki her canın hayatının sorumluluğu hepimizin omuzlarında yer alıyor. Hepimiz bu sorumluluğu en büyük düsturumuz haline getirerek trafikteki kazaları en aza indirmek için çalışmalıyız." dedi.

23-12-202123-12-202123-12-202123-12-202123-12-202123-12-2021

Karşıyaka Mahallesi Atatürk Bulvarı No 336/B Altınordu / ORDU - 0452 223 16 29 (30 31) / 0452 223 12 55

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.