ORDU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Müdürlüğümüz ile DOKAP Arasında "Kuşaktan Kuşağa Projesi" Protokolü İmzalandı

Müdürlüğümüz ile DOKAP Arasında

İl Millî Eğitim Müdürlüğümüzce hazırlanan "Kuşaktan Kuşağa", Perşembe İlçe Millî Eğitim Müdürlüğünce hazırlanan "Sakin Şehrin Öğrencileri Atölyelerle Geleceğe Yürüyor" ve Kabadüz İlçe Millî Eğitim Müdürlüğünce hazırlanan "Fenni İlimler Atölyesi"  projeleri, Doğu Karadeniz Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı (DOKAP)'nın destekleriyle hayata geçirilecek. 

Doğu Karadeniz Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı (DOKAP) tarafından desteklenecek projenin protokol imza töreni, Valimiz Sayın Tuncay Sonel'in başkanlığında yapıldı.

Valilik toplantı salonunda gerçekleştirilen protokol imza törenine, Valimiz Sayın Tuncay Sonel, DOKAP Başkanı Hakan Gültekin, Kabadüz Kaymakamı Yasin Şahin, İl Millî Eğitim Müdürümüz Mehmet Fatih Vargeloğlu, DOKA Ordu İl Koordinatörü Harun Göçer, DOKAP uzmanları ve yetkilileri katıldı.

Ordu'da yapılan hizmetlerde ve projelerde, takım ruhu içinde çalışma yürütüldüğünü ifade eden Valimiz Sayın Tuncay Sonel, "Güzel çalışmalara ve projelere imza atan Millî Eğitim teşkilatımıza,  Kaymakamlarımıza, DOKA'mıza, yine geldiğimizden beri yapmış olduğumuz çalışmalarda güzel bir birliktelik sağladığımız Büyükşehir Belediyemize de ayrıca teşekkür ediyorum." şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından projelerin protokol imza töreni gerçekleştirildi.

İl Millî Eğitim Müdürlüğümüzce hazırlanan "Kuşaktan Kuşağa Projesi " ile unutulmaya yüz tutmuş mesleklerin (Çaybaşı Ahşap Oymacılığı, Mesudiye Semer Yapımı, Gürgentepe Yün Halı Dokumacılığı ve Gölköy Kolan Şal Dokumacılığı) tanınırlığını arttırıp maddi ve manevi anlamda hak ettiği değeri bulmalarını sağlamak; ayrıca kadın istihdamını arttırarak bölge ekonomisine katkı sağlamak amaçlanıyor. 

Perşembe İlçe Millî Eğitim Müdürlüğünce hazırlanan "Sakin Şehrin Öğrencileri Atölyelerle Geleceğe Yürüyor Projesi" ile özel gereksinimli çocuklara eğitim vermek üzere "Tarım ve Hayvan Bakımı Atölyesi", "Robotik Kodlama"  ayrıca ilçede bulunan işsiz kadınlar için Kadınlara Yönelik Meslek Edindirme Atölyesi, tüm öğrenciler için "Açık Hava Sporları (Oryantring) Atölyesi, Müzik Atölyesi, Bilim ve Kültür Sanat (Planetaryum) Atölyesi" kurulması planlanıyor. 

Kabadüz İlçe Millî Eğitim Müdürlüğünce hazırlanan "Fenni İlimler Atölyesi Projesi" ile Kabadüz İlçesi Merkez Ortaokulunda Fen Bilimleri, teknoloji, mühendislik ve matematik disiplinleri yapılması planlanıyor.

Protokol kapsamında  "Kuşaktan Kuşağa Projesi" için 330.041 TL, "Sakin Şehrin Öğrencileri Atölyelerle Geleceğe Yürüyor Projesi" için 757.425 TL ve "Fenni İlimler Atölyesi Projesi" için de 90.000 TL olmak üzere toplamda 1.117.466 TL hibe desteği alınacaktır. 

14-06-202214-06-202214-06-2022

Karşıyaka Mahallesi Atatürk Bulvarı No 336/B Altınordu / ORDU - 0452 223 16 29 (30 31) / 0452 223 12 55

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.