ORDU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Müdürlüğümüz ile İl Sağlık Müdürlüğü Arasında İşbirliği Protokolü İmzalandı

Müdürlüğümüz ile İl Sağlık Müdürlüğü Arasında İşbirliği Protokolü İmzalandı

İl Millî Eğitim Müdürümüz Kutlu Tekin BAŞ ve İl Sağlık Müdürü Dr. Ergün YANMAZ’ın katılımıyla işbirliği protokol imzalandı.

Müdürlüğümüz ile Ordu İl Sağlık Müdürlüğü arasında imzalanan işbirliği protokolü ile ‘‘Herşeyin Başı Sağlık ’’ projesi hayata geçirilmesi sağlanmıştır. Ordu İl Sağlık Müdürlüğü makamında gerçekleştirilen imza törenine İl Millî Eğitim Müdürümüz Kutlu Tekin BAŞ ve İl Sağlık Müdürü Dr. Ergün YANMAZ’ın yanında İl Millî Eğitim Şube Müdürümüz Mustafa ÖZTÜRK ile Müdürlüğümüz AR-GE (Araştırma ve Geliştirme) biriminden Serra ÖZDEMİR katıldı.

‘‘Herşeyin Başı Sağlık ’’ projesi ile ilimizin Akkuş ilçesi Salman Ortaokulu, Aybastı ilçesi Alacalar Şehit Yener Şahin Ortaokulu, Mesudiye ilçesi Topçam Ortaokulu, daha sonra özellikle kırsaldaki dezavantajlı okullarımızı kapsayacak biçimde;

•             Akılcı ilaç kullanımı,

•             Atık ilaç oluşmasını önlemek,

•             Gereksiz ve ihtiyaç dışı ilaç alımlarını önlemek,

•             Ağız ve diş sağlığı,

•             Merkezi Hekim Randevu Sistemi (MHRS),

•             Aşının gerekliliği ve faydaları

•             112 Acil Yardım Hattı,

•             Obezite, kronik hastalıklarla mücadele ve sağlıklı beslenme,

•             Sağlık taramalarının önemi, Kanser Erken Teşhis, Tarama ve Eğitim Merkezi (KETEM) 

hakkında öğrenci ve ailelerini bilgilendirmek amaçlanmıştır.

Proje kapsamında ilk etapta ilimizin kırsal kesimlerinden Akkuş ilçesi Salman Ortaokulu, Aybastı ilçesi Alacalar Şehit Yener Şahin Ortaokulu ve Mesudiye ilçesi Topçam Ortaokulu olmak üzere; toplam 314 öğrenci ve ailelerine doktor, diş hekimi, hemşire, acil tıp teknisyeni ve eczacılardan oluşan eğitmenler tarafından seminerler verilmesi ve daha sonra planlanan eğitimlerin diğer ilçe okullarında da gerçekleştirilerek daha fazla sayıda öğrenci ve ailesine ulaşılması hedeflenmiştir.

Ayrıca seminerlere katılan tüm öğrencilere Ordu İl Sağlık Müdürlüğü tarafından diş fırçası, diş macunu ve çeşitli hediyeler verilerek öğrencilerde farkındalık oluşturmak hedeflenmektedir. ‘‘Herşeyin Başı Sağlık’’ projesi ile öğrenci ve aileleri sağlık alanında bilinçlendirilerek çevre sağlığını korumak ve akılcı ilaç kullanımı ile devlet ekonomisine katkı sağlamak amaçlanmaktadır. 

08-10-201808-10-201808-10-201808-10-2018

Karşıyaka Mahallesi Atatürk Bulvarı No 336/B Altınordu / ORDU - 0452 223 16 29 (30 31) / 0452 223 12 55

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.