ORDU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Müdürlüğümüz ile Ordu Üniversitesi Arasında “Eğitimde İş Birliği” Protokolü İmzalandı

Müdürlüğümüz ile Ordu Üniversitesi Arasında “Eğitimde İş Birliği” Protokolü İmzalandı

Okullarda eğitimin kalitesini artırmak ve daha ileri teknolojide daha kaliteli eğitim-öğretimin amaçlandığı Yüksek Öğretim Kurumları ile Milli Eğitim Bakanlığı ortak çalışması ile yürütülen eğitim işbirliği projesi kapsamında Müdürlüğümüz ile Ordu Üniversitesi arasında işbirliği protokolü imzalandı.

Ordu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tarık YARILGAÇ, İl Milli Eğitim Müdürümüz Kutlu Tekin BAŞ’ı Müdürlüğümüz ile Ordu Üniversitesi arasındaki “Eğitimde İş Birliği” protokolünü imzalamak amacıyla makamında ziyaret etti.

İki kurum arasında 5 yıl geçerliliği bulunan protokolün imza törenine Ordu Üniversitesi’ni temsilen Rektör Prof. Dr. Tarık YARILGAÇ, Ordu İl Milli Eğitim Müdürlüğü adına da İl Milli Eğitim Müdürümüz Kutlu Tekin BAŞ katıldı.

Protokol, Müdürlüğümüze bağlı okullarda eğitimin niteliğini geliştirmek suretiyle yönetici, öğretmen, veli ve öğrencilerin öğrenme başarılarını arttırma ve daha ileri düzeyde öğrenim görmelerine imkân tanımayı amaçlamaktadır.

Protokolün imzalanmasının ardından konuşan İl Milli Eğitim Müdürümüz Kutlu Tekin BAŞ, öğrencilerin daha iyi yetişmesi ve gelişimi, okullara bir kültür kazandırılması için bu protokolün önem arz ettiğini, Üniversite ile ortak projelerde yer alınacağını belirtti.

Rektör YARILGAÇ ise konuşmasında, Milli Eğitim Bakanlığı ile ortak projeler ürettiklerini ve bu projeleri beraber yürüttüklerini, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve birimleriyle çok uyumlu bir çalışma içerisinde olduklarını dile getirdi.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Kutlu Tekin BAŞ ve Ordu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tarık YARILGAÇ imza töreninin ardından protokolün başta yeni yetişen nesil olmak üzere her iki kuruma hayırlı olmasını temenni etti.

02-05-201802-05-2018

Karşıyaka Mahallesi Atatürk Bulvarı No 336/B Altınordu / ORDU - 0452 223 16 29 (30 31) / 0452 223 12 55

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.