ORDU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Müdürlüğümüz İle Türk Böbrek Vakfı Arasında İşbirliği Protokolü İmzalandı

Müdürlüğümüz İle Türk Böbrek Vakfı Arasında İşbirliği Protokolü İmzalandı

Müdürlüğümüz ile Türk Böbrek Vakfı arasında, sağlıklı nesiller yetişmesi açısından önemli rol oynayan "Sağlıklı Beslenme ve Böbrek Sağlığı" eğitimlerini içerir işbirliği protokolü imzalandı.

 

Müdürlük Makamı'nda düzenlenen protokol imza törenine, İl Millî Eğitim Müdürümüz Kutlu Tekin BAŞ, Türk Böbrek Vakfı Genel Başkanı Timur ERK ile Türk Böbrek Vakfı yetkilileri ve basın mensupları katıldı.

İl Millî Eğitim Müdürümüz Kutlu Tekin BAŞ, obezitenin böbrek sağlığını doğrudan etkileyen kriterlerden birisi olduğunu söyleyerek, ülkemizde obez nüfusun belirli bir oranının 0-18 yaş aralığındaki çocuk ve gençlerimizin oluşturduğunun belirtti.Bu kapsamda yapılan protokolle "Beslenme Alışkanlıkları ve Hayat Tarzı Önerileri" eğitimlerini okullarımızda vereceğiz dedi.

Müdürlüğümüz ile Türk Böbrek Vakfı arasında imzalanan protokol çerçevesinde çocuklarımızda ve ebeveynlerinde bilinçlendirme ve farkındalığı arttırılması yönünde çalışmalar yürütülerek, öğrencilerimize yönelik eğitimlerin 2019-202020 eğitim-öğretim yılında devam edecektir.

Protokolün hazırlanmasında ve uygulanmasında emeği geçen herkese teşekkür eden İl Millî Eğitim Müdürümüz Kutlu Tekin BAŞ, imzalanan işbirliği protokolün hayırlı olması dileklerinde bulundu.       

Türk Böbrek Vakfı Genel Başkanı Sayın Timur Erk, çocuklarda obezite oranının artmasının tehlikelerine dikkat çektiği konuşmasında, bu tehlikeli durumla mücadelenin başında eğitimin geldiğini söyledi. Birçok ilde obezite ile mücadele ve sağlıklı beslenme konularında çalışmalar yürütüldüğünü söyleyen Timur Erk, Vakıf olarak çocuklarda obezite ile mücadelenin en öncelikli konularının başında geldiğini söyledi. Aşırı tuz ve şeker kullanımının insan sağlığına zararlarına değinen Timur Erk, bilinçli tüketim konusunda farkındalık oluşturacak çalışmaların yapılmasının gerekliliğinden bahsederek, imzalanacak olan işbirliği protokolünün hayırlı olması dileklerinde bulundu. 

Konuşmaların ardından Beslenme Alışkanlıkları ve Hayat Tarzı Önerileri protokolü İl Millî Eğitim Müdürümüz Kutlu Tekin BAŞ ile Türk Böbrek Vakfı Genel Başkanı Sayın Timur ERK tarafından imza altına alındı.

18-12-201918-12-201918-12-201918-12-201918-12-2019

Karşıyaka Mahallesi Atatürk Bulvarı No 336/B Altınordu / ORDU - 0452 223 16 29 (30 31) / 0452 223 12 55

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.