ORDU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Müdürlüğümüz ile Türk Kızılayı Ordu Kan Bağışı Merkezi Müdürlüğü Arasında Protokol İmzalandı

Müdürlüğümüz ile Türk Kızılayı Ordu Kan Bağışı Merkezi Müdürlüğü Arasında Protokol İmzalandı

Gönüllü Kan Bağışçılarının Eğitimi, Kan Bağışçısı Kazanım Faaliyetlerinin Yürütülmesi konularında düzenlenen protokolün imza töreni Müdürlüğümüz ile Türk Kızılayı Ordu Kan Bağışı Merkezi Müdürlüğü arasında gerçekleştirildi.

Düzenlenen protokol imza törenine, İl Millî Eğitim Müdürümüz Mehmet Fatih Vargeloğlu, Türkiye Kızılay Derneği Ordu Şube Başkanı Birnur Fatma Enginyurt ve Türk Kızılayı Ordu Kan Bağışı Merkezi Müdürü Dr. Ünal Keskinoğlu katıldı.

Protokol kapsamında; Sağlık Bakanlığı´nın koordinasyonunda ülkenin ihtiyacı olan kan ve kan ürünlerinin gönüllü, bilinçli ve düzenli kan bağışçılarından karşılanması için Müdürlüğümüz ve Müdürlüğümüze bağlı İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerimiz ile okullarımızda eğitim verilmesi, öğretmen, veli ve öğrencilerin kan bağışına özendirilerek gönüllü olmaları amaçlanmıştır. Ayrıca; İl ve İlçe Millî Eğitim Müdürlüklerimize bağlı tüm okullarımızda görevli öğretmen ve öğrencilere kan bağışı hakkında eğitimler verilerek öğretmen, veli ve öğrencilerin günümüzde ve gelecekte düzenli kan bağışçısı olmalarının sağlanması amaçlanmaktadır.

İmza töreninde kan bağışının önemine dikkat çeken Müdürümüz "Kan bağışında bulunmanın, hem hastaların sağlığına kavuşması hem de donörlerin daha sağlıklı bir yaşam sürmeleri için ne kadar önemli olduğunu hepimiz biliyoruz. Eğitimciler olarak kan bağışlamanın toplumda farkındalık oluşmasına katkı sağlayacağı düşüncesiyle protokolün ilimize hayırlı olmasını diliyor, emeği geçenlere teşekkür ediyorum." dedi. 

Gönüllü kan bağışının önemi ve gerekliliği hakkındaki eğitimler Türk Kızılayı Ordu Kan Bağışı Merkezi bünyesinde görevli olan kan bağışçısı kazanım personeli ve doktorlar tarafından verilecektir.

13-01-202213-01-2022

Karşıyaka Mahallesi Atatürk Bulvarı No 336/B Altınordu / ORDU - 0452 223 16 29 (30 31) / 0452 223 12 55

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.