ORDU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Müdürlüğümüz ile Ünye El Ele Kültür, Sosyal Araştırma ve Spor Kulübü Derneği Arasında Protokol İmzalandı

Müdürlüğümüz ile  Ünye El Ele Kültür, Sosyal Araştırma ve Spor Kulübü Derneği Arasında Protokol İmzalandı

Müdürlüğümüz ile Ünye El Ele Kültür, Sosyal Araştırma ve Spor Kulübü Derneği arasında yapılan protokol kapsamında imza töreni gerçekleştirildi.

Müdürlüğümüz Makamı’nda gerçekleştirilen imza törenine İl Millî Eğitim Müdürümüz Kutlu Tekin BAŞ ve Ünye El Ele Kültür, Sosyal Araştırma ve Spor Kulübü Dernek Başkanı Adem ATİK katıldı.

Ünye El Ele Kültür, Sosyal Araştırma ve Spor Kulübü Derneği ile imzalanan protokol kapsamında, Kültür ve Turizm Bakanlığının desteklediği “Gençler El Ele Okuyor Gelecek Güzelleşiyor” projesiyle Ünye, İkizce, Çaybaşı, Fatsa ve Altınordu ilçelerimizdeki kütüphane bakımından dezavantajlı ortaokul ve liselerde öğrenim gören 5.580 öğrenciye kitap okuma alışkanlığı kazandırmak amacıyla olan 5.580 kitap dağıtımı gerçekleştirilecektir.

Öğrencilerin kitap okuma, okuduğunu anlama ve ifade etme becerilerini geliştirmek için okudukları kitapların özetlerinin değerlendirileceği ödüllü yarışma düzenlenecek olup; oluşturulan ilçe komisyonları tarafından kitap özetleri değerlendirilecektir.

Değerlendirme sonucunda her ilçeden sıralamaya giren ilk 20 ortaokul öğrencisi ve ilk 20 lise öğrencisi, 5 ilçeden toplamda 200 öğrenci ödül almaya hak kazanacaktır. Dereceye giren öğrencilere tablet, bisiklet, dron, akıllı saat gibi ödüllerin yer verildiği yarışmaya öğrencilerin yüksek katılımlarının sağlanması amaçlanmaktadır. Ayrıca El Ele Kültür, Sosyal Araştırma ve Spor Kulübü Derneği tarafından 420 kitap Müdürlüğümüze hediye edilecektir.

Faaliyet planı düzenlenen proje için gerekli onayların alınması ile 18.09.2018 tarihi itibariyle çalışmalara başlanması planlanmıştır.

 

17-09-2018

Karşıyaka Mahallesi Atatürk Bulvarı No 336/B Altınordu / ORDU - 0452 223 16 29 (30 31) / 0452 223 12 55

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.