ORDU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Müdürlüğümüzce, İlçelere Maske Dağıtımı Yapıldı

Müdürlüğümüzce, İlçelere Maske Dağıtımı Yapıldı

Çin'in Vuhan kentinde başlayarak dünyayı tehdit etmeye devam eden ve Dünya Sağlık Örgütü tarafından "pandemi" olarak nitelendirilen Koronavirüs (Kovid­19) salgınından vatandaşlarımızı korumak ve salgının yayılmasını engellemek amacıyla Devletimiz tüm kurumlarıyla birçok tedbir almış ve almaya devam etmektedir.

İlimize intikal eden maskeler Valiliğimiz koordinasyonunda, Müdürlüğümüzde oluşturulan ekip tarafından ilçelere ulaştırılmak üzere planlanarak, dağıtıma başlanmıştır.

İl Millî Eğitim Müdürümüz Kutlu Tekin BAŞ, ilçelere yapılan maske dağıtım çalışmalarını yerinde görürken, yapılan planlamalar ile ilgili bilgi aldı.

Sağlık Bakanlığı tarafından ilimize gönderilen cerrahi maskelerin ilçelerdeki kamu kurum ve kuruluşları ile vatandaşlarımızın kolayca erişebilecekleri yerlerde dağıtımı yapılmak üzere Kaymakamlıklara gönderildi.

Koronavirüs (Kovid­19) salgınından vatandaşlarımızı korumak ve salgının yayılmasını engellemek amacıyla alınan tedbirler kapsamında Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından kamuoyu ile paylaşıldığı üzere? maske satışı yasaklanmış ve vatandaşlarımıza ücretsiz maske dağıtılması kararlaştırılmıştır.

Maskeler;

- Kamu hizmetlerinin sunulduğu kapalı ya da açık yerlerde,

- Pazaryerlerinde,

- Toplu ulaşım araçlarında,

- Yol kontrol noktaları vb. vatandaşlarımızın kolayca erişebilecekleri yerlerde, kamu görevlileri tarafından birer adet olmak üzere dağıtılacaktır.

13-04-202013-04-202013-04-202013-04-2020

Karşıyaka Mahallesi Atatürk Bulvarı No 336/B Altınordu / ORDU - 0452 223 16 29 (30 31) / 0452 223 12 55

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.