ORDU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Müdürümüz Fatsa'da Kimya Atölyesi Açılışı Gerçekleştirdi

Müdürümüz Fatsa'da Kimya Atölyesi Açılışı Gerçekleştirdi

Müdürümüz Mehmet Fatih Vargeloğlu, Fatsa Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde Bakanlığımız tarafından yaptırılan Kimya Atölyesi için düzenlenen açılış törenine katıldı.

Müdürümüz törende yaptığı konuşmada "Fatsa Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi  bünyesinde açılan  Kimya Teknolojisi Alanı, ürettiği temizlik malzemeleri ve kolonya çeşitleri ile  ülke ekonomisine katkı sunmaya başladı. Bu üretimle birlikte bölüm öğrencilerimiz, hem  öğrendiklerini uygulayarak mesleğe hazırlanacaklar hem de okurken kazanç elde etmeye başlamış olacaklardır. Fatsa Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi döner sermaye işletmesi, başta sıvı sabun, yüzey temizleyici, çamaşır suyu, bulaşık deterjanı gibi temizlik malzemeleri olmak üzere alkol bazlı el dezenfektanı üreterek yeni bir alanda daha farkındalık göstermiştir. Çalışmalarından dolayı öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ediyorum" dedi.

Gazi MTAL Kimya Atölyesi, Bakanlığımız kaynaklarıyla yapılmış olup, bu atölyede öğrencilerimiz sıvı sabun, deterjan, dezenfektan, kolonya üretimine başlamışlardır.  

08-03-202208-03-202225-02-2022

Karşıyaka Mahallesi Atatürk Bulvarı No 336/B Altınordu / ORDU - 0452 223 16 29 (30 31) / 0452 223 12 55

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.