ORDU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Müdürümüz Mehmet Fatih Vargeloğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler'i Ziyaret Ederek, Bilgilendirmelerde Bulundu

Müdürümüz Mehmet Fatih Vargeloğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler'i Ziyaret Ederek, Bilgilendirmelerde Bulundu

İl Millî Eğitim Müdürümüz Mehmet Fatih Vargeloğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler'i ziyaret ederek, ilimizde yürütülen eğitim öğretim faaliyetleri ve projeler konusunda bilgi verdi.

İlimizde yapılan eğitim öğretim çalışmalarının ve projelerin görüşüldüğü ziyarette, Müdürlüğümüz ile Ordu Büyükşehir Belediyesi arasında "Eğitimde İşbirliği Protokolü" İmzalandı.

Ziyarette, düzenlenen protokol imza töreninde hayırlı olması temennisinde bulunan Müdürümüz Mehmet Fatih Vargeloğlu ve Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler "Eğitimde İşbirliği Protokolü"nü imzaladı.

Başkan Dr. Mehmet Hilmi Güler, ziyaretlerinden dolayı Müdürümüz Mehmet Fatih Vargeloğlu'na teşekkür ederek, görevinde kolaylıklar ve başarılar diledi.

Müdürlüğümüz ile Ordu Büyükşehir Belediyesi arasında 2023 Eğitim Vizyonu hedefleri doğrultusunda imzalanan eğitimde işbirliği protokolünde eğitimden, sosyal ve kültürel faaliyetlere, malzeme temininden, sportif çalışmalara kadar tüm eğitim öğretim kapsamındaki etkinlikler yer alıyor. Ayrıca, imzalanan protokol çerçevesinde ''Erken Yaşta Judoyla Spora Başla'' ve "Minik Raketler Okullarda" projesi ile 2023 Eğitim Vizyonu hedefleri doğrultusunda çocuklarımızın erken yaşta spora başlaması, kötü alışkanlıklardan korunmaları ve beden-ruh gelişiminin bir bütün halinde gelişimine katkı sağlanması amaçlanıyor. 

Okullarımızda yürütülen eğitim öğretim çalışmalarının ve projelerin ortaklaşa yapılmasının sağlandığı protokolde sporun yaygınlaştırılması, çocuklarımızın spora teşviki konusundaki çalışmaların arttırılması, okullarda yeterli fiziksel ve eğitsel altyapı oluşturularak öğrencilerin spor aktivitelerine erişimlerinin sağlanması, sporun tabana yayılması, öğrencilerin erken yaşta spora yönlendirilmesi ve yetenekli öğrencilerin keşfedilmesi, beden eğitimi ve spor alanında ihtiyaç duyulan alanlar için nitelikli insan gücünün yetiştirilmesi, tenis sporunun hedeflerine uygun davranışlar kazanmaları, öğrencilerin sağlıklı, özgüveni yüksek, karar verme becerisi gelişmiş, hızlı ve doğru karar verebilen bireyler olarak yetişmelerini sağlamak amaçlanmaktadır. 

05-10-202105-10-2021

Karşıyaka Mahallesi Atatürk Bulvarı No 336/B Altınordu / ORDU - 0452 223 16 29 (30 31) / 0452 223 12 55

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.