ORDU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Müdürümüz Mehmet Fatih Vargeloğlu'nun 2022-2023 Eğitim Öğretim Yılı 2. Dönem Başlangıç Mesajı

Müdürümüz Mehmet Fatih Vargeloğlu'nun 2022-2023 Eğitim Öğretim Yılı 2. Dönem Başlangıç Mesajı

2022-2023 Eğitim öğretim yılının 2. döneminin başlaması ile okullarımız, 2 haftalık özlemin ardından ilk günkü heyecanla 6 Şubat Pazartesi günü öğrenci ve öğretmenlerimize kavuşuyor.  Değerli öğretmenlerimiz, sevgili öğrencilerimiz ve değerli velilerimizin sevincine, heyecanına yürekten katılıyoruz.

Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk'ün "Öğretmenler! Cumhuriyet; fikren, ilmen, fennen, bedenen kuvvetli ve yüksek seciyeli muhafızlar ister. Yeni nesli bu nitelik ve kabiliyette yetiştirmek sizin elinizdedir." veciz sözünde belirttiği üzere öğrencilerimizin üreten, araştıran, yorumlayan ve sağlıklı bireyler olarak yetişmesi için el birliği ile çalışıyoruz.

Gelişen ve değişen dünyaya ayak uydurabilmek için geleceğimizin teminatı çocuklarımızın bilgi ve donanıma sahip olması gerektiğinin bilinciyle eğitim ve öğretim adına yaptığımız yatırımlara özen göstermeye, kaliteyi daha da artırmaya devam ediyoruz.

Öğrencilerimizin okul başarısının yanında, bedensel ve zihinsel gelişimlerini en iyi şekilde tamamlayıp sağlıklı beslenmeleri amacıyla Bakanlığımızın başlatmış olduğu 5 milyon öğrencimize ücretsiz yemek dağıtımı projesi kapsamında, 6 Şubat'ta başlayacak olan 2022-2023 Eğitim öğretim yılının 2. döneminde ilimiz genelinde 47 bin öğrencimize ücretsiz yemek hizmeti verilmesi için hazırlıklarımızı tamamladık. Taşımalı eğitim gören ve pansiyonlarda kalan öğrencilerimizle birlikte okulöncesi öğrencilerimizin tamamını kapsayacak şekilde 47 bin öğrencimize ücretsiz yemek hizmeti vereceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle 2022-2023 Eğitim Öğretim yılı 2. döneminin öğretmen, öğrenci ve velilerimize hayırlı olmasını diliyor; Eğitim Kenti Ordu'muz için sağlık, mutluluk ve başarılarla dolu bir dönem olmasını temenni ediyorum.

Karşıyaka Mahallesi Atatürk Bulvarı No 336/B Altınordu / ORDU - 0452 223 16 29 (30 31) / 0452 223 12 55

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.