ORDU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Müdürümüz Mehmet Fatih Vargeloğlu'nun "24 Kasım Öğretmenler Günü" Mesajı

Müdürümüz Mehmet Fatih Vargeloğlu'nun

Ülkemizin geleceği olan çocuklarımızı yarına hazırlarken hiçbir fedakârlıktan kaçınmayan; ömrünü, hayallerini bu ülkenin evlatlarına adayan ve yıllar geçse de gönül bağımızı hiç koparmadığımız kıymetli öğretmenlerimizi  "Öğretmenler Günü" vesilesiyle sevgi ve saygıyla selamlıyorum.

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e "Millet Mektepleri Başöğretmenliği" unvanının verilişinin yıl dönümünde bizler; "Bir millet irfan ordusuna sahip olmadıkça muharebe meydanlarında ne kadar parlak zaferler elde ederse etsin. O zaferlerin kalıcı sonuçlar vermesi ancak irfan ordusuna bağlıdır." sözlerinin muhatabı olarak ülkemizin yarınını inşa ederken tarihine ve kültürüne duyarlı, değerlerinin bilincinde ve insanlık vasıfları yüksek bir nesil yetiştirme azim ve gayreti ile geleceğe emin adımlarla koşmanın heyecanını, gurur ve onurunu yaşıyoruz.

Meslek hayatı boyunca her öğrencisine tek ve biricik olduğunu hissettiren, onların ruhundaki ateşi yangına dönüştüren güçlü karakterler inşa eden öğretmenlerimiz iyi ki varsınız. Yarınlarımızın ümidi öğrencilerimizi vatanını seven, insan hakları ve demokrasiyi özümsemiş, aklın ve bilimin ışığında milli ve manevi değerlerine sahip çıkan bireyler olarak yetişmesi için görevini fedakârca ifa eden öğretmenlerimizin hakkı ödenmez.

Bu duygu ve düşüncelerle "Mutlu Çocuklar, Güçlü Türkiye" hedefinin mimarları, sevgi, saygı, hoşgörü ile yarınlarımızın ümidi çocuklarımızı Büyük ve Güçlü Türkiye'mizin 2023, 2053 ve 2071 hedeflerine koşar adımlarla ulaştırma gayreti içinde olan, dünyanın en değerli mesleğini icra eden tüm öğretmenlerimizin "Öğretmenler Günü"nü tebrik ediyorum. Tüm meslektaşlarımın 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü bir kez daha kutluyor, başta Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, ebediyete irtihal etmiş tüm öğretmenlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.

 

Karşıyaka Mahallesi Atatürk Bulvarı No 336/B Altınordu / ORDU - 0452 223 16 29 (30 31) / 0452 223 12 55

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.