ORDU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Müdürümüz; Müdür Yardımcılarımız, Şube Müdürlerimiz ve Birim Yetkililerimizden Brifing Aldı

Müdürümüz; Müdür Yardımcılarımız, Şube Müdürlerimiz ve Birim Yetkililerimizden Brifing Aldı

Müdürümüz Mehmet Fatih Vargeloğlu; son 3 yıl içerisinde yürüttükleri çalışmalar ve ileriye dönük yapılması planlanan eğitim öğretim faaliyetleri ile projeler ve eğitim yatırımlarımız konusunda Müdür Yardımcılarımız, Şube Müdürlerimiz ve birim yetkililerimizden bilgi aldı.

Müdürümüz, ilk olarak Ordu Ölçme Değerlendirme Merkezinde görev yapan öğretmenlerimizle bir araya gelerek yürütülen ve planlanan çalışmalar ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. PISA, TIMSS ve ABİDE ile ilgili ulusal ve uluslararası izleme araştırmaları ile il düzeyinde yapılan çalışmalar, soru hazırlama, soruların dizgisini yaparak soru kitapçıklarının, cevap kâğıtlarının ve ilgili evrakın baskısı, sınav evrakının sevke hazırlanması, sınavın uygulanması, değerlendirilmesi, sınav sonuçlarının belirlenen usulle duyurulması çalışmalarını gerçekleştirme, ölçme ve değerlendirme teknikleri alanında öğretmen ve okul yöneticilerimizi bilgilendirerek verilen eğitimlerin ilde yaygınlaştırılması için yapılan çalışmalar ile ınavlara yönelik analiz çalışmaları ile ilgi bilgi verildi. Sonrasında Müdürlüğümüz Arge Biriminde görev yapan öğretmenlerimizin katılımıyla değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda; Erasmus, e-Twinning projeleri, 2023- 2024 eğitim öğretim yılı okul eğitimi ve mesleki eğitim hareketliliği, TEKNOFEST, TÜBİTAK, DOKA, DOKAP, 2024-2028 Stratejik Plan Hazırlık Çalışmaları ile devam eden ve yapılması planlanan çalışmalar hakkında bilgilendirmelerde bulunuldu.

ARGE Birimimiz ile gerçekleştirmiş olduğu toplantının ardından Müdürümüz Mehmet Fatih Vargeloğlu başkanlığında Bilgi İşlem ve Eğitim Teknolojileri biriminde görevli Fatih Projesi Eğitmenleri ve MEBBİS yöneticilerinin katılımlarıyla değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi.  Toplantıda Fatih Projesi Eğitmenleri; Etkileşimli Tahta, Ağ Altyapısı ve BT Sınıfı keşif ve kabul çalışmaları, öğretmen eğitimleri, okullardan gelen ET, altyapı, Erişim arızaları için yapılması gerekenler hakkında bilgilendirme ve çözümü için YEGİTEK ile iş birliği yapılması, BT Rehber öğretmenlerinin görevlendirilmesi ile iş ve işlemlerinin takip edilmesi, PARDUS kullanımına sürekli destek sağlanması, ağ altyapısı arızalarında imkânlar ölçüsünde destek ve çözüm sağlanması hakkında bilgilendirmelerde bulundu. Ayrıca Müdürlüğümüzün ve kurumlarımızın kullanmakta olduğu MEBBİS, E-Okul, Doküman Yönetim Sistemi (DYS), Elektronik İmza, Kurumsal E-Posta, Meb Bulut, Meb Web Panel, Meb Yardım Masası, AYS Ağ Yönetim Sistemi, E-Özel, E-Yaygın, E-Mesem, Taşımalı Eğitim ile ilgili web tabanlı sistemler hakkında MEBBİS il yöneticilerimizden bilgi aldı.

Daha sonra Müdürümüz Mehmet Fatih Vargeloğlu, Müdürlüğümüz AKUB Ekibi ile bir araya gelerek İşyerlerinde Acil Durumlar Hakkında Yönetmelik kapsamında okul ve kurumlarımızda oluşturulan acil durum ekiplerine yönelik eğitimler, Bakanlığımız tarafından merkezi ve mahalli hizmet içi eğitim programı çerçevesinde verilen Arama - Kurtarma Eğitimleri ile yürütülen ve planlanan faaliyetlerle ilgili Müdürlüğümüz AKUB Ekibi'nden bilgi aldı.

AKUB Ekibi'miz ile düzenlenen toplantının ardından Müdürlüğümüz İşyeri Sağlık ve Güvenlik Birimi ile toplantı gerçekleştiren Müdürümüz; İşyeri Sağlık ve Güvenlik Birimi personel bilgileri, okul, kurum ve pansiyonlarımızın denetimi, çalışanların Temel İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimleri, Arama - Kurtarma Ekip Eğitimleri ile Yangın Eğitimleri, İlkyardım Eğitimleri, projeler ve protokoller, okul sağlığı hizmetleri, Sıfır Atık Projesi ve Kalite Yönetim Sistemleri hakkında birimden sorumlu yetkiliden brifing aldı.

İşyeri Sağlık ve Güvenlik Birimi ile düzenlenen toplantı sonrasında 19 İlçe Millî Eğitim Müdürlüğümüzün Özel Büro Birimlerinde görev yapan öğretmenlerimiz ile "Özel Bürolar Arası Koordinasyon Toplantısı" düzenleyen Müdürümüz; Özel Büro'larda yapılan ve yapılması planlanan çalışmalar hakkında öğretmenlerimizden bilgi aldı.

Daha sonra Eğitim Müfettişleri Başkanı Temel Şener ve eğitim müfettişlerimiz ile bir araya gelen Müdürümüz; her derece ve türde örgün, yaygın, resmi ve özel eğitim kurumlarımız ile ilgili denetim, inceleme, araştırma ve soruşturma hizmetlerinin takibi ile ilgili eğitim müfettişlerimizden bilgi aldı.

Müdürümüz Mehmet Fatih Vargeloğlu, ilimizde yapılan çalışmalarla ilgili değerlendirmelerde bulunarak eğitim öğretim adına gerçekleştirilen gayretli ve başarılı çalışmalarından dolayı Müdür Yardımcılarımıza, Şube Müdürlerimize ve birimlerimizde görev yapan personelimize teşekkür etti. Eğitim Kenti Ordu'muzun gelişmesi adına katkı sağladığımız her türlü çalışmanın ekip ruhuyla hareket edilerek birlik ve beraberlik içerisinde ve özveriyle daha da hız kazandığını ifade eden Müdürümüz, "Okullarımızda eğitimin yanı sıra çocuklarımıza vereceğimiz öğretim de son derece önemlidir. Yarınlarımızın teminatı olan öğrencilerimizin bilimsel, ahlaki ve manevi yönden gelişimlerine katkı sağlayacak her türlü çalışmayı gerçekleştirmek için ilim, irfan ve özveriyle devam etmeliyiz." dedi.  

17-10-202319-10-202317-10-202317-10-202317-10-202317-10-202317-10-202317-10-202317-10-202317-10-202317-10-202317-10-202317-10-202317-10-202317-10-202317-10-202317-10-202317-10-202317-10-202317-10-2023

Karşıyaka Mahallesi Atatürk Bulvarı No 336/B Altınordu / ORDU - 0452 223 16 29 (30 31) / 0452 223 12 55

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.