ORDU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Müdürümüz Vargeloğlu, Öğrencilerle Birlikte

Müdürümüz Vargeloğlu, Öğrencilerle Birlikte

Müdürümüz Mehmet Fatih Vargeloğlu, 2021 yılının Mehmet Akif ve İstiklal Marşı Yılı olması nedeniyle hazırlanan "AKİF" adlı sinema filmini öğrencilerle birlikte izledi.

İstiklal Marşımızın kabulünün yüzüncü yılı dolayısıyla Cumhurbaşkanlığı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın destekleriyle çekilen ve Mehmet Akif Ersoy'un hayatını konu alan "AKİF"  filmini Eyüplü Şehit Sezer Aydın Ortaokulu ile Öceli Ortaokulundan gelen öğrencilerle birlikte Valimiz Sayın Tuncay Sonel, Müdürümüz Mehmet Fatih Vargeloğlu, İl Sağlık Müdürü Dr.Mustafa KASAPOĞLU izledi.

Valimiz Sayın Tuncay Sonel, öğrencilere Ordu'nun meşhur Ufuk Gazozu ve patlamış mısır ikramında bulunarak, tam bir sinema keyfi yaşattı. 

"Genç öğrenci kardeşlerimizle birlikte bu güzel filmi birlikte izlemenin mutluluğunu yaşıyoruz. Mehmet Akif Ersoy'un, vatan toprakları işgal altındayken kaleme aldığı İstiklal Marşı; milli mücadele ruhunu, Türk milletinin vatan sevgisini, bağımsızlığa olan tutkusunu en güzel biçimde yansıtmaktadır" diyen Valimiz Sayın Tuncay Sonel, "Vatanı için gerektiğinde canını feda etmekten kaçınmayan büyük Türk milletinin kahramanlık destanı olan İstiklal Marşı, bizlere vatanın ne kadar kutsal bir emanet olduğunu göstermektedir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, vatanımız uğruna şehit ve gazi olan kahramanlarımızı saygı, minnet ve şükranla anıyorum. Milletimizin gönlünde müstesna bir yer edinmiş olan Mehmet Akif Ersoy, fikirleri, idealleri, mütevazı hayatı, asil duruşuyla da kendinden sonraki nesiller için önemli bir ilham kaynağı, örnek bir şahsiyettir. "AKİF" filmin de de bunu görüyoruz" şeklinde konuştu.

Mehmet Akif Ersoy'un İstiklal Marşı'nı yazarken yaşadıklarını konu alan "AKİF" filmini büyük beğeniyle izleyen öğrenciler,  Valimiz Sayın Tuncay Sonel'e teşekkür ettiler.

İstiklal Marşı'nın anlamını ve Kurtuluş Savaşının önemini anlatmak amacıyla İstanbul'un işgalinden İstiklal Marşı'nın kabul edildiği tarihe kadar olan dönemi anlatan "AKİF" filmini Novada Alışveriş merkezinde yer alan Cinevizyon Sinema Salonunda izleyen öğrencilerimiz tam bir sinema keyfi yaşadı.

30-09-202130-09-202130-09-202130-09-202130-09-2021

Karşıyaka Mahallesi Atatürk Bulvarı No 336/B Altınordu / ORDU - 0452 223 16 29 (30 31) / 0452 223 12 55

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.