ORDU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğren-Öğret-Yaygınlaştır (STEM Eğitici Eğitimi) Projesi Kapsamında Eğitim Başvuruları Başladı

Öğren-Öğret-Yaygınlaştır (STEM Eğitici Eğitimi) Projesi Kapsamında Eğitim Başvuruları Başladı

Müdürlüğümüz ile İkizce Kaymakamlığı arasında ortaklaşa yürütülecek olan "Öğren, Öğret, Yaygınlaştır" adlı 2019-DOKA Teknik Destek projesi ile Eğitim 2023 Vizyon Belgesi bünyesinde öğretmen yeterliliklerinin geliştirilmesi için pedagoji doğrultusunda öğretmeye hazır öğretmenlere STEM eğitiminin verilmesi hedeflenmektedir. Bu eğitimi alan öğretmenler aldıkları eğitim ile diğer ilçelerdeki öğretmenlere liderlik ederek, özgün-yaratıcı bilim ve teknoloji üreten nesillerin yetişmesine katkı sağlayacaktır.

"Öğren, Öğret, Yaygınlaştır" adlı projemiz 24-28 Haziran 2019 tarihlerinde Altınordu ilçesinde uygulanacak olup; katılımcılar ilimizin 19 farklı ilçesinde Fen ve Teknolojileri, Matematik, Biyoloji, Fizik, Kimya, Sınıf, Okul Öncesi, Teknoloji Tasarım ve Bilişim Teknolojisi branşlarında görev yapan, STEM eğitimi (MEB-Hizmetiçi) almış ve eylül seminerinde kendi ilçesinde "seminer" vermeye gönüllü öğretmenler arasından belirlenecektir.

Bu kapsamda aşağıdaki tabloda belirtilen tarihlerde farklı ilçede STEM Temel Seviye kursları planlanmaktadır. Öğretmenlerimiz (http://ordu.meb.gov.tr/oba/giris.aspx) sitesinden kurslara başvuru yapabilirler. Kursiyerler farklı ilçelerden başvuru yapabilirler.

 

 

Detaylar; /meb_iys_dosyalar/2019_05/24133004_haber_ORDU_MEM.pdf

Karşıyaka Mahallesi Atatürk Bulvarı No 336/B Altınordu / ORDU - 0452 223 16 29 (30 31) / 0452 223 12 55

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.