ORDU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğrencilerimizin Karne Heyecanına Ortak Olduk

Öğrencilerimizin Karne Heyecanına Ortak Olduk

2023-2024 eğitim-öğretim yılı 1. dönem karne dağıtım töreni, Altınordu ilçemizin Güzelyalı mahallesinde bulunan Yeşilyurt Ahmet Karlıbel İlkokulu-Ortaokulunda yapıldı. Yeşilyurt Ahmet Karlıbel İlkokulu-Ortaokulu'nda gerçekleştirilen karne dağıtım törenine Valimiz Sayın Muammer Erol, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Sayın Mehmet Hilmi Güler, Ordu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sayın Orhan Baş, Altınordu Kaymakamı Sayın Erkan Karahan, İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Mehmet Fatih Vargeloğlu, Askerlik Şubesi Başkanı Kıdemli Başçavuş Gökhan Ayhan, Altınordu İlçe Millî Eğitim Müdürü Onur Bekyürek, öğretmen, öğrenci ve velilerimiz katıldı.

 

Tören öncesi okul girişinde İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Mehmet Fatih Vargeloğlu ve Yeşilyurt Ahmet Karlıbel İlkokulu-Ortaokulu Müdürü Sinan Akyürek, öğretmen ve öğrencilerimiz tarafından karşılanan Valimiz Sayın Muammer Erol, daha sonra karne dağıtımının yapılacağı sınıflara geçti. Burada protokol üyeleri ile birlikte ilk olarak 1/A sınıfı öğrencilerine karnelerini veren Valimiz Sayın Muammer Erol, ilk kez karne alan öğrencilerin sevincine ve heyecanına ortak oldu. Daha sonra 1/B sınıfına geçerek protokol üyeleri ile birlikte öğrencilerin karne ve hediyelerini takdim eden Valimiz Sayın Muammer Erol, "İlkokula yeni başlamış çocuklarımızın dinlenme günü. Biz de onlar için önemli olan bugünde onların karne sevincini paylaşmak için, çocukların sevincine ortak olmak için buradayız. İnşallah önümüzdeki 15 günde de çocuklar evde aileleriyle birlikte mutlu tatil geçireceğini umuyorum ve diliyorum." diye konuştu. Öğrencilerimize ve ailelerine eğitime vermiş oldukları katkıdan dolayı teşekkür eden Valimiz Sayın Muammer Erol, 15 günlük ara tatilin iyi geçmesi için temennide bulundu. Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler de öğretmen ve öğrencilerimize iyi tatiller dileyerek "Eski günler aklımıza geldi. Tebrik ediyoruz, kutluyoruz. Şimdi güzel bir tatil yapsınlar, dinlensinler." diyerek, sözlerini tamamladı. 

 

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Mehmet Fatih Vargeloğlu, öğretmen ve öğrencilerimize iyi tatiller dileyerek "Cumhuriyetimizin 100. yılında "Türkiye Yüzyılı"nı inşa edecek çocuklarımızı nitelikli bir eğitimle, yarınlara daha güçlü hazırlamak amacıyla bir eğitim ve öğretim dönemini daha geride bırakıyoruz. İl Millî Eğitim Müdürlüğü olarak öğrenci ve öğretmenlerimizle okullarımızda birbirinden güzel proje ve çalışmaların içerisinde yer almanın mutluluğunu yaşıyoruz. Eğitimden spora, sanattan üretime kadar pek çok alanda birbirinden güzel çalışmalar yürütüyoruz. Türkiye'yi yarınlara taşıyacak olan öğrenci ve öğretmenlerimiz ile ilimizde eğitimin her kademesinde daha iyiye ulaşmayı hedefliyoruz. Sevgili öğrenciler, hepiniz geleceğin birer ışığısınız. Türkiye'yi yarınlara taşıyacak olan sizlersiniz. Bugün aldığınız karne sizlerin sadece bir dönemlik performansını göstermektedir. Bizler için asıl önemli ve değerli olan sizlerin şahsiyet sahibi bireyler olarak yetişmeniz, derslerinizdeki eksiklerinizi telafi için gayret göstermenizdir. Bu yarıyıl tatilini dinlenerek geçirip kendiniz için verimli bir zaman dilimine dönüştüreceğinize inanıyorum. Yeni dönemde daha heyecanlı, daha dinamik ve sağlıklı bir şekilde görüşmek temennisiyle hepinize iyi tatiller diliyorum." dedi. Karne dağıtım töreninin ardından öğretmenler odasına geçerek, okul idaresi ve öğretmenlerimiz ile bir araya gelen Valimiz Sayın Muammer Erol ve İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Mehmet Fatih Vargeloğlu, burada öğretmenlerimizle bir süre sohbet ederek başarı dileklerini ilettiler.

19-01-202419-01-202419-01-202419-01-202419-01-202419-01-202419-01-202419-01-202419-01-202419-01-202419-01-202419-01-202419-01-202419-01-2024

Karşıyaka Mahallesi Atatürk Bulvarı No 336/B Altınordu / ORDU - 0452 223 16 29 (30 31) / 0452 223 12 55

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.