ORDU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğrencimiz Eva Kara'nın Hayali, Millî Eğitim Bakanımız Sayın Mahmut Özer'in Talimatlarıyla Gerçek Oluyor

Öğrencimiz Eva Kara'nın Hayali, Millî Eğitim Bakanımız Sayın Mahmut Özer'in Talimatlarıyla Gerçek Oluyor

Eğitim Kenti Ordu'muzda Altınordu Eskipazar Ortaokulu 7. sınıf öğrencimiz Eva Kara, okullarında kapalı spor salonu ihtiyacını sosyal medya üzerinden dile getirmiştir. Öğrencimizin yapmış olduğu paylaşımdaki isteği Bakanımız Sayın Mahmut Özer'in talimatlarıyla, gerekli çalışmaların yapılması konusunda Müdürlüğümüz bilgilendirilmiştir.

Bu doğrultuda İl Millî Eğitim Müdürümüz Mehmet Fatih Vargeloğlu, Altınordu İlçe Millî Eğitim Müdürü Onur Bekyürek ve İnşaat ve Emlak Hizmetlerinden sorumlu Şube Müdürümüz Erol Başar ile birlikte Altınordu Eskipazar Ortaokuluna ziyarette bulundu.

Ziyaret kapsamında Altınordu Eskipazar Ortaokulunda öğrencimiz Eva Kara ile görüşen İl Millî Eğitim Müdürümüz Mehmet Fatih Vargeloğlu, sosyal medyada yapmış olduğu paylaşım konusunda öğrencimizle sohbette bulunarak öğrencimize Sayın Bakanımız Mahmut Özer'den güzel haberler getirdiğini söyledi. Müdürümüz Mehmet Fatih Vargeloğlu, Bakanımız Sayın Mahmut Özer'in talimatlarıyla,  öğrencimiz Eva Kara'nın isteği üzerine okuldaki bütün öğrencilerin yağmurlu havalarda da Beden Eğitimi derslerini daha rahat işleyebilmeleri amacıyla Eskipazar Ortaokulundaki bina içerisinde bulunan kapalı spor alanındaki mevcut kullanım alanının ihtiyaçlarının acilen giderileceğini ve okul bahçesindeki spor alanının da kapalı hale getirilmesi için çalışmaların başlatıldığını ifade etti. Ayrıca İl Millî Eğitim Müdürümüz Mehmet Fatih Vargeloğlu, ziyarette "Amacımız; spor yapmak isteyen bütün öğrencilerimizin bu imkândan faydalanabilmesi, okullarımızda yeterli fiziksel ve eğitsel altyapı oluşturularak öğrencilerimizin spor aktivitelerine erişimlerinin sağlanması ve öğrencilerimizin erken yaşta spora yönlendirilmesidir." dedi.

Öğrencimiz Eva Kara ise "Bakanımız Sayın Mahmut Özer'in isteğimi yerine getirmesinden dolayı çok mutlu oldum. Kendim, arkadaşlarım ve okulumuz adına Bakanımıza çok teşekkür ediyorum." dedi.

Bakanımız Sayın Mahmut Özer'in talimatları ve Millî Eğitim Bakanlığımızın destekleriyle, okullar arası başarı düzeyleri ve imkân farklılıklarını en aza indirmek, eğitimde fırsat eşitliğini sağlamak amacıyla ilimizde kütüphanesiz okul kalmamış, okul kütüphanelerindeki kitap sayılarının artırılmasına azami gayret gösterilmiş aynı zamanda öğrencilerimize ders dışı zaman dilimlerinde spor yapma imkânları sunularak ilimizin spor salonu ve tesislerinin ücretsiz olarak kullanmalarına yönelik çalışmalar yapılmıştır. Öğrencilerimizin sportif alanlarda daha aktif ve verimli olmaları ve sağlıklı bireyler olarak yetişmesine katkı sağlamak amacıyla okullarımızın bahçelerine spor salonları yapılması hususunda gerek Bakanlığımızın, gerekse hayırsever vatandaşlarımızın destekleriyle çalışmalar başlatılmıştır. 

Sadece bu süreçte değil, her zaman öğrenci ve öğretmenlerimizin yanında olan; bizlerden desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen Millî Eğitim Bakanımız Sayın Mahmut Özer'e çok teşekkür ediyoruz.

 27-11-202227-11-202227-11-202227-11-202227-11-202227-11-202227-11-202227-11-202227-11-2022

Karşıyaka Mahallesi Atatürk Bulvarı No 336/B Altınordu / ORDU - 0452 223 16 29 (30 31) / 0452 223 12 55

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.