ORDU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Oku Kitabını, Al Armağanını Kitap Okuma Yarışması

Oku Kitabını, Al Armağanını Kitap Okuma Yarışması

Ordu Valiliği himayelerinde Ordu İl Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından 2021-2022 eğitim ve öğretim yılı içerisinde ilimiz genelinde resmi/özel okul ve kurumlarda öğrenim gören 3, 4, 5, 6, 7, 8. sınıf ve lise öğrencilerimizi hedef  alan "Oku Kitabını Al Armağanını" projesi yürütülecektir. Bu proje vesilesiyle katılımcılara kitap okuma alışkanlığı kazandırmak, okuma oranını artırmak ve çevresinde bulunan bireyleri okumaya teşvik etmelerini sağlamak amaçlanmaktadır.

Kitap okumanın sadece kitap okumayla sınırlandırılmadığını; okumanın yaşının, cinsiyetinin olmadığının ve hayatımızın her alanında da fayda sağlayan bir aktivite olduğu farkındalığını oluşturmaktır. Proje kapsamında ilimiz genelinde kitap okuma yarışması yapılacaktır. Öğrencilerimiz kendi sınıf düzeyindeki kitaplardan sorumlu olacak ve okuyacakları bu kitaplardan sınav olacaklardır. Sınav sonunda dereceye giren öğrencilerimizin ödüllendirilecektir. Yarışma ile ilgili başvurular http://ordu.meb.gov.tr/kitap  adresinden online (çevrimiçi) olarak yapılacaktır.

24-02-2022

Karşıyaka Mahallesi Atatürk Bulvarı No 336/B Altınordu / ORDU - 0452 223 16 29 (30 31) / 0452 223 12 55

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.