ORDU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Oku Kitabını Al Armağanını" Projesinin Ödül Töreni Yapıldı

Valimiz Sayın Tuncay Sonel'in himayelerinde, İl Millî Eğitim Müdürlüğümüzce yürütülen "Oku Kitabını Al Armağanını" projesinin ödül töreni yapıldı.


Ordu Kültür Sanat Merkezi (OKSM)'nde yapılan "Oku Kitabını Al Armağanını" projesinin ödül törenine Valimiz Sayın Tuncay Sonel, Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Celal Tezcan, Altınordu Kaymakamı Erkan Karahan, Altınordu Kaymakam Refiki Murathan Cebeci, İl Millî Eğitim Müdürümüz Mehmet Fatih Vargeloğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürleri, okul yöneticileri, öğretmenler, düzenlenen yarışmada dereceye giren öğrenciler ve velilerimiz katıldı.

 

"Oku Kitabını Al Armağanını" projesinin ödül töreninde konuşma yapan Valimiz Sayın Tuncay Sonel, "19 ilçemizde yürütmüş olduğumuz 'Oku Kitabını Al Armağanını' projesi kapsamında düzenlenen kitap okuma yarışmasına katılım gösteren öğrencilerimize çok teşekkür ediyorum. Öğretmenlerimize çok teşekkür ediyorum. Öğrencilerimizi bu yarışmaya teşvik eden ailelerimize çok teşekkür ediyorum. Yarışmaya ilgi ve katılım oldukça yoğun oldu. Ordu'da, değerli bir İl Millî Eğitim Müdürümüz var, kıymetli bir ekibi var, kısacası güzel bir eğitim camiası var. Sizleri yetiştiren öğretmenlerimize teşekkür ediyorum. Kitap okuma yarışmasına katılan tüm öğrencilerimizi tebrik ediyorum." diye konuştu. 

 

Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Celal Tezcan da programda bir konuşma yaparak okumanın öneminde dikkat çekti ve insanı insan yapan en temel özelliğin okuması ve öğrenmesi olduğunu ifade etti.

 

Ödül töreninde konuşma yapan İl Millî Eğitim Müdürümüz Mehmet Fatih Vargeloğlu, "Ordu Valiliği himayelerinde, Müdürlüğümüz koordinesinde düzenlenen "Oku Kitabını Al Armağanını" Projesi Kitap Okuma Yarışması ödül törenine hoş geldiniz! İnsanları diğer canlılardan ayıran, onları farklı kılan, düşünme yeteneğidir. Bu yeteneği geliştirebilmenin, doğru ve güzel işler üretebilmenin yolu okumaktan, kitaplarla dost olmaktan geçer. Kitap okumak, farklı dünyalara açılan kapıları aralamanın en iyi ve keyifli yoludur. Hiç göremeyeceğimiz yerleri görmek, şahit olamayacağımız hikayelerin içerisinde yaşamak, en doğru bilgilere ulaşmak adına atılabilecek en güzel adımdır.

Okursak biliriz, öğreniriz ve gelecek adına inşa edilen binaya bir taş daha koymuş, sağlam bir temel oluşturmuş oluruz. Ordu İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak inşa ettiğimiz binalara sağlam bir temel oluşturmak adına bu anlamlı projeyle yola çıkarak öğrencilerimize ışık olmaya devam ediyoruz.

"Oku Kitabını Al Armağanını Projesi" kitap okuma yarışmasına ilimizden tüm kategorilerde toplamda 29.979 öğrencimiz tarafından çevrim içi başvuru yapıldı. Başvuru yapan öğrencilerimiz, kendi kategorilerindeki kitapları okuyarak sınava hazırlandı.

İlkokul 3. ve 4. sınıf; ortaokul 5. ve 6. sınıf; ortaokul 7. ve 8. sınıf ile Lise kategorisi olmak üzere 4 kategoride olan kitap okuma yarışmasının sınavı, 12 Mayıs'ta 19 ilçemizde eş zamanlı olarak okullarımızda gerçekleştirildi.

Bugün de gerçekleştirilen sınav sonucunda derece alan öğrencilerimizin ödüllerini vermek için burada bir araya geldik.  Dereceye giren ya da giremeyen; anlamlı projemize katılan bütün öğrencilerimizi gayretinden, ilgisinden ve elde ettikleri başarıdan dolayı tebrik ediyorum.

Bu vesileyle; himayelerinde bu anlamlı projeyi hayata geçirmemize vesile olan, her zaman eğitim camiamızın ve öğretmenlerimizin yanında olan Valimiz Sayın Tuncay Sonel'e, Okullarımıza her türlü desteği veren Bakanımız, Büyükşehir Belediye Başkanımız Dr. Sayın Mehmet Hilmi Güler'e, saygıdeğer katılımcılarımıza, kıymetli öğretmenlerimize, geleceğimizin teminatı sevgili öğrencilerimize ve programda emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum." dedi.

 Konuşmaların ardından ödül törenine geçildi. "Oku Kitabını Al Armağanını" projesi kapsamında düzenlenen kitap okuma yarışmasının tüm kategorilerinde birinci olan ve dizüstü bilgisayar ödülü kazanan; Ünye Anafarta İlkokulu 3. Sınıf öğrencisi Utku Kerem Usta, Fatsa Sakarya Ortaokulu 5. Sınıf öğrencisi İrem Gökbayrak, Fatsa Şehit Ümit Karamustafa Ortaokulu 7. Sınıf öğrencisi Seher Karadaş, Ünye Fen Lisesi 10. Sınıf öğrencisi Sevde Nur Gümüş'ün ödülleri, Valimiz Sayın Tuncay Sonel tarafından verildi. Valimiz Sayın Sonel, yarışmada mansiyon ödülüne layık görülen 62 öğrenciye de 300'er TL ödül verdi. 

3. ve 4. Sınıf kategorilerde ikinci olan ve akıllı saat kazananlar ile diğer kategorilerde ikinci olarak cep telefonu kazanan; Perşembe Gazi İlkokulu 4. Sınıf öğrencisi Yeşim Yazıcı, Fatsa Eczacı İlhan Hazinedar Ortaokulu 5. Sınıf öğrencisi Elif Sena İstekli, Fatsa Büyük Ata Ortaokulu 8. Sınıf öğrencisi Rumeysa Durmuş, Altınordu Ordu Anadolu Lisesi 11. Sınıf öğrencisi Özge Aden Yasım'ın ödülleri, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Celal Tezcan tarafından verildi.

 

Yarışmada üçüncü olan ve bisiklet ödülü kazanan; Altınordu Şehit Ersin Bacaksız İlkokulu 4. Sınıf öğrencisi Elif Benan Gülseven, Fatsa Şehit Birol Yavuz İmam Hatip Ortaokulu 5. Sınıf öğrencisi Muhammet Eymen Koşum, Ünye Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu 7. Sınıf öğrencisi Hümeyra Tombaş, Akkuş Anadolu Lisesi 11. Sınıf öğrencisi Gülişan Ayan'ın ödülleri, Altınordu Kaymakamı ve Kaymakam Refiki Murathan Cebeci tarafından verildi.

 

Programda, yarışmaya en fazla öğrenci katılımı sağlayan ve en başarılı olan ilçelerin, İlçe Milli Eğitim Müdürlerine ve Okul Yöneticilerine, İl Millî Eğitim Müdürümüz Mehmet Fatih Vargeloğlu tarafından "Teşekkür Belgesi" verildi.

08-06-202208-06-202208-06-202208-06-202208-06-202208-06-202208-06-202208-06-202208-06-202208-06-202208-06-202208-06-202208-06-202208-06-202208-06-2022

Karşıyaka Mahallesi Atatürk Bulvarı No 336/B Altınordu / ORDU - 0452 223 16 29 (30 31) / 0452 223 12 55

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.