ORDU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okul Aile Birliği Başkanları Talep ve Önerilerini Dile Getirdi

Valimiz Sayın Seddar Yavuz, 2018-2019 eğitim-öğretim yılına sorunsuz bir şekilde başlamak amacıyla Okul Aile Birliği Başkanları ile istişare toplantısı yaptı.
Okul Aile Birliği Başkanları Talep ve Önerilerini Dile Getirdi

Valimiz Sayın Seddar Yavuz’un başkanlığında gerçekleştirilen istişare toplantısına, Vali Yardımcımız Sayın Adem Öztürk, İl Millî Eğitim Müdür Vekilimiz Serdar Yurdabakan, daire müdürleri ve 19 İlçe Millî Eğitim Müdürümüz ile Okul Aile Birliği Başkanları katıldı.

Ordu Kültür Sanat Merkezi’nde, eğitim ortamlarının genel değerlendirilmesi, alınan tedbirlerin gözden geçirilmesi ve okul-aile işbirliğinin değerlendirilmesi amacıyla gerçekleştirilen Okul Aile Birliği Başkanları toplantısında bir konuşma yapan Valimiz SAyın Seddar Yavuz, “Çocuklar, cennet kokusu olan göz bebeklerimizdir. Bizler, kendimizle ilgili herhangi bir risk olduğunda, risk almaktan çekinmeyiz. Ama evladımızın saçının teline bir zarar gelse, büyük bir üzüntü ve keder duyar, kendi başarımızdan çok evladımızın başarısı ile övünmeyi, onlarla gurur duymayı isteriz. Bu anne ve baba olmanın belki de yaratanın bize bahşettiği en önemli vasıflardan bir tanesidir” diye konuştu.

İl Milli Eğitim Müdür Vekilimiz Serdar Yurdabakan ise yaptığı konuşmada, “Her yıl olduğu gibi bu yılda gençlerimizin daha iyi ortamlarda daha kaliteli eğitim-öğretim alabilmeleri için gerekli çalışmaları yapmış bulunuyoruz. Hepimizin ortak amacının daha iyi ortamlarda daha kaliteli eğitim-öğretim alan ve gelecek Türkiye’yi şekillendiren, güç veren, çalışan, üreten gençlerimizi yetiştirmek olduğunun altını çizmek istiyorum. Öncelikle öğretim faaliyeti kadar ahlaki ve manevi değerlere sahip gençler yetiştirme düsturu ile hangi işi yaparsa yapsın insani değerlere sıkı sıkıya bağlı insanlar yetiştirme prensibi doğrultusunda eğitim faaliyetlerine önem verdiğimizi, ancak eğitim faaliyetlerinin tek başına okulda kazanılmayacağının bilinmesi ve velilerimizin çocuklarımızı temel dini, ahlaki, manevi değerler ışığında yetiştirmelerini hassaten önemsediğimizi belirtmekte yarar olduğunu düşünüyoruz. Ortak kaygımız ve isteğimiz sizin de içinde bulunduğunuz eğitim-öğretim yuvamız olan okullarımızda bir takım sorunların, ihtiyaçlarını günü gününe giderilmesi yönünde. Bakanlığımız bize her yıl okullarımızın temel ve acil onarım, bakım, donatım ihtiyaçlarının giderilmesi için belli bir ödenek göndermektedir. Kabul edersiniz ki ilimizde 19 ilçede 574 okulda 128.444 öğrenci 9.132 öğretmen ile eğitim faaliyetlerinde bulunmaktayız. Bakanlığımızın bize gönderdiği bu onarım ve donatım ödenekleri aciliyet ve mağduriyet sıralaması ve önceliği gözetilerek kullanılmaktadır. Tüm okullarımızın ihtiyaçlarının giderilmesi temel amacımız olsa da özellikle yeni açılan veya okul dönüşümü ile acil ihtiyacı hasıl olan eğitim mekanlarımıza öncelik verme zorunluluğumuzu bilmenizi isterim. Ücretsiz ders kitabı dağıtımları tüm ilçelerimizde ve okullarımızda devam etmektedir. Ücretsiz taşıma ve yemek ihaleleri tamamlanmıştır. Okullarımızın yaptığımız denetimlerde eğitim öğretime hazır olduğu görülmüştür. Okul temizliği ve güvenliği konusunda yine bu yıl TYP kapsamında İŞKUR aracılığıyla 850 temizlik 148 güvenlik görevlisi personel okullarımızda hizmete başlayacaktır. Tekrar 2018 2019 Eğitim öğretim yılının tüm milletimiz adına hayırlar getirmesini temenni ederek en derin saygı ve selamlarımı sunuyorum” diye konuştu.

Toplantıda, evrensel ve yerel dinamikleri kullanarak eğitimi toplumun her kesimine ulaştırmak, nitelikli, mutlu nesiller yetiştirmek, eğitimin kalitesini iyileştirmek,  eğitim öğretimin her kesimine dokunan, onlara değer katan projelere imza atmak amacıyla çalışmalar yapan İl Milli Eğitim Müdürlüğü Proje Koordinasyon ve Öğrenme Merkezi ile “Güvenli Okul, Güvenli Eğitim” Projesi çerçevesinde okullar, okul çevrelerinde alınan güvenlik tedbirleri ile diğer güvenlik tedbirleri hakkında birer sunum yapıldı.

Valimiz Sayın Seddar Yavuz, Vali Yardımcımız Sayın Adem Öztürk ve İl Millî Eğitim Müdür Vekilimiz Serdar Yurdabakan ile Okul Aile Birliği Başkanlarının karşılaştıkları sorun, sıkıntı, ihtiyaç ve taleplerini dinleyerek, kendisine iletilen konuları tek tek not aldı ve giderilmesi noktasında ilgililere talimat verdi.

13-09-201813-09-201813-09-201813-09-201813-09-201814-09-201814-09-201814-09-201814-09-201814-09-201814-09-201814-09-201814-09-201814-09-2018

 

Karşıyaka Mahallesi Atatürk Bulvarı No 336/B Altınordu / ORDU - 0452 223 16 29 (30 31) / 0452 223 12 55

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.