ORDU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Okul Dışı Öğrenme Ortamları Ekibi”nden İl Millî Eğitim Müdürümüz Kutlu Tekin BAŞ’a Ziyaret

“Okul Dışı Öğrenme Ortamları Ekibi”nden İl Millî Eğitim Müdürümüz Kutlu Tekin BAŞ’a Ziyaret

Bakanlığımız tarafından yayınlanan “Okul Dışı Öğrenme Ortamları Kılavuzu” gereği Müdürlüğümüzce oluşturulan ´Okul Dışı Öğrenme Ortamı Çalışma Ekibi´nde görev yapan öğretmenler İl Millî Eğitim Müdürümüz Kutlu Tekin BAŞ’ı makamında ziyaret etti.

Ziyarette, Bakanlığımıza bağlı resmî ve özel örgün okul öncesi eğitim, ilköğretim ve ortaöğretim kurumlarında görev yapan öğretmenler ve öğrenim gören öğrencilerin; müzeler, bilim merkezleri, sanat merkezleri, tarihi ve kültürel mekânlar, kütüphaneler, doğal sit alanları ve ören yerleri, teknoparklar, ziyarete açık endüstriyel kuruluşlar ile üniversiteler gibi okul dışı öğrenme ortamlarını temel eğitim ve ortaöğretime ait eğitim/öğretim programlarıyla ilişkilendirilmesi ve bu yolla üretilecek öğretmen kılavuz kitapları sayesinde daha etkin kullanması; bu ortamları daha yakından tanıması, ayrıca öğrencilerin eğitim/öğretim programlarındaki kazanımları yaparak ve yaşayarak öğrenmelerine katkı sağlamak amacıyla Bakanlığımız tarafından yayınlanan "Millî Eğitim Bakanlığı Okul Dışı Öğrenme Ortamları Kılavuzu" ile ilgili istişarede bulunuldu.

İl Millî Eğitim Şube Müdürümüz Abdurrahman ÇAKIR’ın da hazır bulunduğu ziyarette, her bir eğitim kademesini temsil edecek olan Adil LİMAN, Abdul Kadir PEÇE ve Mehmet TÜRKMEN isimli öğretmenlerimizden oluşan ´Okul Dışı Öğrenme Ortamı Çalışma Ekibi´ İl Millî Eğitim Müdürümüz Kutlu Tekin BAŞ’a yapılacak iş ve işlemler ile ilgili bilgilendirmede bulundular.

06-03-2019

Karşıyaka Mahallesi Atatürk Bulvarı No 336/B Altınordu / ORDU - 0452 223 16 29 (30 31) / 0452 223 12 55

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.